Interpretacja indywidualna z dnia 5 lipca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.212.2024.2.AP
Uznania Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT z tytułu wniesienia aportu.
Uznania Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT z tytułu wniesienia aportu.
Aport do spółki jawnej zespołu składników materialnych, stanowiących przedsiębiorstwo, wyłączony od opodatkowania VAT
Zarejestrowanie się jako czynny podatnik podatku VAT z tytułu wynajmu autobusów, objętych małżeńską wspólnością majątkową.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT wniesienia wkładu (Patentów) do Spółki w zamian za objęcie w niej udziałów.
Wyłączenie z opodatkowania podatkiem od towarów i usług przedmiotu aportu - z tytułu transakcji polegającej na dokonaniu przez męża aportu składników majątkowych żona nie będzie występowała w charakterze podatnika i po jej stronie transakcja ta nie będzie podlegała opodatkowaniu.
Dotyczy braku opodatkowaniu podatkiem VAT czynności wniesienia przez Pana aportem do Spółki nieruchomości, objętych współwłasnością małżeńską.
Wnioskodawczynie, przy dokonywaniu czynności polegającej na wniesieniu aportem prawa własności Nieruchomości do nowopowstałej spółki jawnej, będą działały jako podatnik podatku od towarów i usług w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy, prowadzący działalność gospodarczą, o której mowa w art. 15 ust. 2 ustawy, a planowana przez Wnioskodawczynie dostawa Nieruchomości w formie aportu stanowić będzie czynność
Brak opodatkowania wniesienia aportu Nieruchomości z majątku prywatnego do Spółki.
skutki podatkowe wycofania części składników działalności z majątku spółki jawnej i przekazania ich do prywatnych majątków wspólników będących osobami fizycznymi oraz wniesienia ww. składników aportem do nowo powstałej spółki jawnej
Uznanie za podatnika VAT z tytułu aportu działki z majątku prywatnego do Spółki.
Uznanie za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT aportu działki gruntu do spółki komandytowej.
Opodatkowanie aportu nieruchomości (działki).
Wyłączenie z opodatkowania czynności wniesienia do spółki komandytowej aportu w postaci nieruchomości gruntowej z uwagi na brak statusu podatnika w stosunku do tej czynności.
skutki podatkowe: wycofania nieruchomości oraz inwestycji na cudzym gruncie z majątku spółki jawnej i przekazania ich do prywatnych majątków wspólników będących osobami fizycznymi oraz wniesienia ww. nieruchomości aportem do nowo powstałej spółki jawnej możliwość dokonywania odpisów amortyzacyjnych przez nowo powstałą spółkę jawą
Opodatkowanie czynności wniesienia do spółki aportu w postaci nieruchomości gruntowej.
Czynność sprzedaży nieruchomości w części dotyczącej działki zabudowanej bądź wniesienia aportu do spółki komandytowej będzie częściowo podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Należy przyjąć, że Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo do zwolnienia od podatku dostawy budynku, zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy, jednakże z uwagi na rozstrzygnięcie w zakresie pytania numer 1 zwolnienie
Opodatkowanie czynności wniesienia w drodze wkładu niepieniężnego Nieruchomości do Spółki, zwolnienie od podatku dla aportu Nieruchomości w sytuacji, gdy nakłady poniesione przez Spółkę nie zostaną rozliczone oraz zwolnienie od podatku dla aportu Nieruchomości w sytuacji, gdy nakłady poniesione przez Spółkę zostaną rozliczone.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie przychodu podatkowego.
Brak opodatkowania czynności wniesienia do spółki komandytowej aportu w postaci nieruchomości zabudowanej.
Brak opodatkowania czynności wniesienia nieruchomości aportem do spółki prawa handlowego.
Opodatkowanie podatkiem VAT wniesienia aportem udziału w nieruchomości zabudowanej budynkiem starej kuźni do Spółki, podstawy opodatkowania tego aportu oraz stawki podatku VAT.
Czy z tytułu planowanej transakcji sprzedaży bądź wniesienia aportem Gruntu do SPK, Wnioskodawca będzie występował w charakterze podatnika VAT a w związku z tym transakcja ta będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Czy z tytułu planowanej transakcji sprzedaży bądź wniesienia aportem Gruntu do SPK, Wnioskodawca będzie występował w charakterze podatnika VAT a w związku z tym transakcja ta będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Czy wartość początkowa Znaku Towarowego ujawniona w ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych Spółki powinna zostać określona w wysokości wartości rynkowej tego Znaku Towarowego, stosownie do art. 22g ust. 1 pkt 4 lit. c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?