Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 04.11.2016, sygn. 0461-ITPP3.4512.500.2016.1.AB, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. 0461-ITPP3.4512.500.2016.1.AB

Brak opodatkowania czynności wniesienia nieruchomości aportem do spółki prawa handlowego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 2 września 2016 r. (data wpływu 5 września 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku opodatkowania czynności wniesienia nieruchomości aportem do spółki prawa handlowego - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 września 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku opodatkowania czynności wniesienia nieruchomości aportem do spółki prawa handlowego.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenia przyszłe.

Żona Wnioskodawcy (dalej: Małżonka) nabyła w 2014 r. nieruchomość w złym stanie technicznym (prawo użytkowania wieczystego gruntu oraz prawo własności budynku) w celach prywatnych w drodze umowy sprzedaży, zawartej w formie aktu notarialnego (dalej nieruchomość). Nieruchomość weszła do majątku osobistego Małżonki. Nabycie nieruchomości zostało sfinansowane ze środków prywatnych Małżonki oraz z udzielonego Małżonce na ten cel kredytu i stanowiło formę zabezpieczenia prywatnego majątku Małżonki. Sprzedaż nieruchomości zwolniona została od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 10 i ust. 10a ustawy o VAT, w związku z tym, zakup nieruchomości nie został udokumentowany fakturą VAT. Małżonka na nieruchomości przeprowadziła prace o charakterze remontowym i ulepszeniowym. Wydatki, które zostały poniesione na prace ulepszeniowe nie przekroczyły 30% wartości początkowej zakupionej nieruchomości. Na podstawie umowy darowizny współwłaścicielem nieruchomości został Wnioskodawca.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00