Interpretacja indywidualna z dnia 17 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.689.2024.2.MKA
Skutki podatkowe otrzymania dodatków relokacyjnego i mieszkaniowego.
Skutki podatkowe otrzymania dodatków relokacyjnego i mieszkaniowego.
Ustalenie miejsca siedziby działalności gospodarczej, nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Niemiec oraz rozpoznanie importu usług w Polsce.
Dotyczy ustalenia miejsca siedziby działalności gospodarczej, określenia czy posiada Pani stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Niemiec, rozpoznania importu usług w Polsce w związku z nabyciem usług od Spółki Franczyzowej.
Ustalenie miejsca zamieszkania dla celów podatkowych.
Zwolnienie z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 14 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, z tytułu jednorazowego świadczenia relokacyjnego będącego zasiłkiem na zagospodarowanie i osiedlenie w związku z przeniesieniem służbowym.
Opodatkowanie na terytorium Polski świadczonych usług udostępnienia maszyn i urządzeń.
Opodatkowanie na terytorium Polski świadczonych usług udostępnienia maszyn i urządzeń.
Skutki podatkowe nabycia spadku z Austrii, jeżeli spadkodawca miał obywatelstwo polskie i austriackie.
Rezydencja podatkowa uchodźcy z Ukrainy korzystającego z „tymczasowej ochrony” i prowadzenie działalności na terytorium RP poprzez zakład.
Opodatkowanie świadczenia dla owdowiałego rodzica otrzymywanego z Wielkiej Brytanii.
PIT - w zakresie opodatkowania świadczeń wypłacanych ekspertom mających miejsce zamieszkania w Polsce.
w zakresie opodatkowania podatkiem VAT dochodu z najmu lokalu wynajmowanego przez nierezydenta polskiego
1) Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w zdarzeniu przyszłym przedstawionym we wniosku, zgodnie z art. 3 ust. 1 i ust. 1a ustawy o PIT, po przeniesieniu się Wnioskodawczyni na stałe z Wielkiej Brytanii do Polski, tj. przeniesieniu tzw. ośrodka interesów życiowych (osobistych i gospodarczych) z Wielkiej Brytanii do Polski, Wnioskodawca będzie podlegał tzw. nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu
1) Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawczyni, że w zdarzeniu przyszłym przedstawionym we wniosku, zgodnie z art. 3 ust. 1 i ust. 1a ustawy o PIT, po przeniesieniu się Wnioskodawczyni na stałe z Wielkiej Brytanii do Polski, tj. przeniesieniu tzw. ośrodka interesów życiowych (osobistych i gospodarczych) z Wielkiej Brytanii do Polski, Wnioskodawczyni będzie podlegała tzw. nieograniczonemu obowiązkowi
Opodatkowanie zasiłku chorobowego otrzymywanego z Niemiec.
Zakres powstania przychodu po stronie pracownika z tytułu jazdy samochodem służbowym z miejsca wykonywania pracy i do miejsca wykonywania pracy.
Czy otrzymywane świadczenie małżeńskie z Zarządu Ubezpieczeń Społecznych z USA korzysta ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 21 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Opodatkowanie dochodów uzyskanych w roku 2011 i 2012.
obowiązków płatnika w związku z umową o świadczenie usług podpisanej z obywatelem USA i wykonywanej na terenie Maroka.
Skutki podatkowe wypłaty wynagrodzenia na rzecz nierezydenta prowadzącego działalność gospodarczą.
należy stwierdzić, iż renta dziecięca wypłacana Wnioskodawczyni ze Szwajcarii podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych w Polsce, w związku z czym bank wypłacający rentę jest zobowiązany do potrącania zaliczek na podatek dochodowy.
w sytuacji Wnioskodawczyni zachodzi uzasadniona konieczność zmiany warunków mieszkaniowych, wymagana przepisem art. 16 ust. 7 ustawy o podatku od spadków i darowizn dla zachowania ulgi mieszkaniowej, pomimo zbycia nabytego w drodze darowizny mieszkania przed upływem 5 lat od dnia jego otrzymania. A zatem, jeżeli Wnioskodawczyni dokona zbycia powyższego mieszkania przed upływem 5 lat, a nabycie innego
Czy otrzymywane świadczenie małżeńskie korzysta ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych, o którym mowa w art. 21 ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t. j. Dz. u. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 ze zm.)?
Opodatkowanie dodatkowych świadczeń dokonywanych przez Spółkę na rzecz prokurenta będącego rezydentem podatkowym Szwajcarii.