Interpretacja indywidualna z dnia 14 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.690.2024.1.PS
Skutki podatkowe sprzedaży roślin ozdobnych - działalność rolnicza.
Skutki podatkowe sprzedaży roślin ozdobnych - działalność rolnicza.
Opodatkowanie dochodów ze sprzedaży roślin ozdobnych.
Opodatkowanie dochodów ze sprzedaży roślin ozdobnych.
Jeżeli działalność rolnicza w zakresie produkcji pszenicy, będzie prowadzona wyłącznie na rzecz działów specjalnych produkcji rolnej prowadzonych przez Pana (hodowli i chowu drobiu rzeźnego), a generowane przez tę działalność wydatki o których mowa w Pana pytaniu będą ponoszone w celu uzyskania przychodów z działów specjalnych produkcji rolnej, wówczas będą stanowiły koszty uzyskania przychodów działów
Wyłączenie z działów specjalnych produkcji rolnej, uprawy roślin w hali bez użycia światła słonecznego, w której cykl uprawy będzie trwał więcej niż miesiąc.
Opodatkowanie dochodów ze sprzedaży roślin ozdobnych.
Ustalenie źródła przychodu, rozliczenia kosztów uzyskania przychodu, rozliczania straty i obowiązków ewidencyjnych z działalności polegającej na produkcji i sprzedaży wina.
Czy Wnioskodawca będzie kwalifikował przychody ze sprzedaży wina jako przychody z innych źródeł. Czy Wnioskodawca może zaliczyć wydatki związane z uprawą winorośli do kosztów uzyskania przychodów. Czy Wnioskodawca może zaliczyć wydatki związane z produkcją wina do kosztów uzyskania przychodów. Którą stawkę podatku zgodnie z art. 19 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych będzie płacił Wnioskodawca
Dotyczy opodatkowania dochodów ze sprzedaży roślin ozdobnych.
Ustalenie źródła przychodu i rozliczenia kosztów uzyskania przychodu z działalności polegającej na produkcji i sprzedaży wina oraz sprzedaży sadzonek pochodzących z własnych upraw.
Określenie dla celów podatkowych czy uprawa trawy (w całości, ale i ciętej na wymiar) zalicza się do źródła przychodów na postawie art. 2 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. do działalności rolniczej.
Określenie dla celów podatkowych czy uprawa mikroroślin metodą hydroponiczną zalicza się do źródła przychodów na postawie art. 2 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. do działalności rolniczej.
Dochód z uprawy roślin ozdobnych w tunelach czasowo ogrzewanych będzie stanowił dochód z działów specjalnych produkcji rolnej w rozumieniu art. 2 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Dochód z uprawy roślin ozdobnych w tunelach czasowo ogrzewanych będzie stanowił dochód z działów specjalnych produkcji rolnej w rozumieniu art. 2 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy działalność w zakresie produkcji materiału szkółkarskiego drzewek i krzewów, plantacji choinek w gruncie na otwartej przestrzeni oraz uprawy polowej warzyw w gruncie uznać można za działalność rolniczą w rozumieniu art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? Obowiązki wynikające z art. 24a ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Kwestia ustalenia czy sprzedaż zamrożonej we własnej profesjonalnej chłodni przez rolnika borówki amerykańskiej jest nadal sprzedażą produktu rolnego, nieprzetworzonego, pochodzącego z produkcji rolniczej określonej w art. 2 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Skutki podatkowe otrzymania odszkodowania za szkody w uprawach.
WIS TOWAR - podłoże do roślin tropikalnych.
WIS TOWAR - podłoże do uprawy roślin wodnych.
Dotyczy opodatkowania dochodów ze sprzedaży krzewów ozdobnych z własnej uprawy.
zaliczenie przychodów uzyskanych z hodowli roślin akwariowych do właściwego źródła przychodów
zaliczenie przychodów uzyskanych z hodowli roślin akwariowych i krewetek ozdobnych do właściwego źródła przychodów
opodatkowanie dochodów ze sprzedaży roślin ozdobnych z własnej uprawy