Interpretacja indywidualna z dnia 25 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.622.2024.2.AKA
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży działki niezabudowanej i prawo do odliczenia w związku z tą sprzedażą.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży działki niezabudowanej i prawo do odliczenia w związku z tą sprzedażą.
Skorzystanie ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 30 lit. c ustawy usługi zakwaterowania studentów i doktorantów Uczelni w Budynku z Pokojami świadczone przez Uczelnię na podstawie umów zawartych przez nią ze studentami/doktorantami.
Skorzystanie ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 30 lit. c ustawy usługi zakwaterowania studentów i doktorantów Uczelni w Budynku z Pokojami świadczone przez Państwa na podstawie umowy zawartej z Uczelnią o zapewnienie studentom i doktorantom Uczelni zakwaterowania.
Świadczone przez Wnioskodawcę usługi zakwaterowania studentów i doktorantów Uczelni w Domu Studenckim na podstawie umowy zawartej z Uczelnią o zapewnienie studentom i doktorantom Uczelni zakwaterowania, będą korzystały ze zwolnienia od podatku od towarów i usług w myśl art. 43 ust. 1 pkt 30 lit. c ustawy o VAT.
Zwolnienie od podatku usług edukacji zdrowotnej świadczona na rzecz jednostek systemu oświaty na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 29 ustawy.
Skorzystanie ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 30 lit. c ustawy usługi zakwaterowania studentów i doktorantów Uczelni w Domu Studenckim świadczone przez Uczelnię.
Zwolnienie przedmiotowe dochodów Uczelni przeznaczonych na rzecz Fundacji tytułem darowizn na cele pomocy finansowej dla studentów.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od usług zakupionych w celu realizacji Projektu.
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. b ustawy usług, które Uczelnia świadczy na rzecz słuchaczy Uniwersytetu III Wieku w zamian za pobierane opłaty wpisowe i czesne.
Czy w przedstawionym stanie faktycznym Wnioskodawca ma prawo do zastosowania zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Czy dochód Wnioskodawcy wykorzystany na zwrot środków finansowych, które założyciel przekazał uczelni na jej funkcjonowanie oraz wypłatę wynagrodzenia za zgodę na włączenie uczelni niepublicznej do Wnioskodawcy jest wolny podatku dochodowego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 w związku z art. 17 ust. 1b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu przejęcia całego majątku innej niepublicznej uczelni w związku ze zgodą Założyciela na włączenie ww. niepublicznej uczelni do Państwa uczelni.
Ustalenie, czy dochód Wnioskodawcy wykorzystany na zwrot środków finansowych, które założyciel przekazał uczelni na jej funkcjonowanie oraz wypłatę wynagrodzenia za zgodę na włączenie uczelni niepublicznej do Wnioskodawcy jest wolny od podatku dochodowego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 w związku z art. 17 ust. 1b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
brak powstania przychodu w wyniku przejęcia majątku zlikwidowanej Uczelni oraz koszty uzyskania przychodów z tytułu odpłatnego zbycia środków trwałych otrzymanych w wyniku likwidacji Uczelni
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
w zakresie: skutków podatkowych nieodpłatnego przekazania składników majątkowych na rzecz Fundacji
Czy wyodrębniona organizacyjnie i finansowo działalność gospodarcza zakładu pod nazwą Instytut korzysta podobnie jak Uczelnia ze zwolnienia wynikającego z art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych jako, że przeznacza dochód na działalność statutową Szkoły?
Zastosowanie zwolnienia od podatku VAT dla świadczonych usług bądź ich opodatkowania według stawki podatku VAT w wysokości 23% oraz udokumentowanie źródła finansowania szkolenia ze środków publicznych.
Czy zgodnie z art. 8 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych pierwszym po zmianie rokiem podatkowym powinien być okres od pierwszego miesiąca następującego po zakończeniu poprzedniego roku podatkowego do końca roku podatkowego nowo przyjętego, gdyż nie może być on krótszy niż 12 miesięcy i dłuższy niż 23 kolejne miesiące kalendarzowe, co oznacza, że pierwszy po zmianie rok podatkowy trwałby u
Czy zgodnie z art. 8 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych pierwszym po zmianie rokiem podatkowym powinien być okres od pierwszego miesiąca następującego po zakończeniu poprzedniego roku podatkowego do końca roku podatkowego nowo przyjętego, gdyż nie może być on krótszy niż 12 miesięcy i dłuższy niż 23 kolejne miesiące kalendarzowe co oznacza, że pierwszy po zmianie rok podatkowy trwałby u Wnioskodawcy
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego VAT przez uczelnię niepubliczną w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego VAT przez uczelnię niepubliczną w związku z realizacją projektu.
Uczelnia nie ma prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z budową laboratorium
Dotyczy możliwości skorzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 22 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych przez uczelnię niepubliczną.