Dozór i kierownictwo to praca górnicza, ale tylko gdy odbywają się pod ziemią
Dotyczy ustalenia czy Kopalnia będzie stanowiła ZCP w rozumieniu ustawy o VAT, a jej sprzedaż na rzecz Nabywcy nie będzie podlegać opodatkowaniu VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.
Kwalifikacja wydatków z tytułu prac przygotowawczych oraz dostosowania terenu do eksploatacji do kosztów innych niż bezpośrednio związanych z uzyskiwanym przychodem oraz określenia momentu ich poniesienia na gruncie podatkowym.
Sposób rozliczenia szkód górniczych.
W zakresie stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.
określenie źródła przychodów oraz opodatkowania przychodów ze sprzedaży wirtualnych walut (pytanie Nr 1); skutki podatkowe zamiany pomiędzy wirtualnymi walutami (pytanie Nr 2); możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków na nabycie waluty wirtualnej w drodze „kopania” (pytanie Nr 3).
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży kopalni.
Podstawa opodatkowania przy nabyciu zorganizowanych części przedsiębiorstwa stanowiących kopalnie węgla kamiennego wraz z wyrobiskami ruchowymi.
Podstawa opodatkowania przy nabyciu zorganizowanych części przedsiębiorstwa stanowiących kopalnie węgla kamiennego wraz z wyrobiskami kapitalnymi
wyłączenie z opodatkowania ZPC w trybie art. 8a ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego
Podstawa opodatkowania przy nabyciu przedsiębiorstwa stanowiącego kopalnie węgla kamiennego wraz z wyrobiskami kapitalnymi
Podstawa opodatkowania przy nabyciu przedsiębiorstwa stanowiącego kopalnie węgla kamiennego wraz z wyrobiskami ruchowymi
Zastosowanie stawki 1% wobec wartości niematerialnych i prawnych nabywanego przedsiębiorstwa (kopalni)
uznanie za zorganizowaną część przedsiębiorstwa zespołu składników majątkowych kopalni, wyłączenie z opodatkowania ZPC w trybie art. 8a ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego, brak obowiązku dokonania korekty przez zbywającego ZPC
Czy Spółka prawidłowo alokuje wskazane w stanie faktycznym koszty związane z wytwarzaniem lub nabyciem wyrobisk ruchowych jako stanowiące koszty bezpośrednio związane z przychodem ze sprzedaży węgla potrącane dla celów podatku dochodowego w dacie poniesienia?
Podatek od towarów i usług w zakresie pojazdów niespełniających definicji pojazdów samochodowych, o której mowa w art. 2 pkt 34 ustawy o VAT oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego na zasadach ogólnych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów poniesionych na rekultywację gruntów, na których zakończono wydobycie węgla w dacie ich poniesienia?
Czy poniesione przez Spółkę nakłady na przebudowę układu torowego Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w roku oddania kopalni L. do używania?
Czy w przedstawionym stanie faktycznym koszty ponoszone przez Wnioskodawcę dla celów ubiegania się o wydanie Koncesji stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodu zgodnie z art. 15 ust. 4d zdanie drugie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, tj. powinny być rozliczane proporcjonalnie w okresie, którego dotyczą?
W zakresie opodatkowania 23% stawką podatku VAT dostawy nieruchomości gruntowych niezabudowanych.
Czy Spółka prawidłowo alokuje wskazane w stanie faktycznym koszty związane z wytwarzaniem wyrobisk ruchowych dla celów podatkowych jako stanowiące koszty bezpośrednio związane z przychodem ze sprzedaży węgla, które zostają potrącone dla celów podatku dochodowego od osób prawnych w korespondencji do przychodów ze sprzedaży węgla z określonych pokładów, na podstawie wolumenu wydobycia?
W jakim momencie należy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki, które zostaną poniesione przez Spółkę w opisanym zdarzeniu przyszłym, czy w momencie ich poniesienia, czy też powinny one zostać rozliczone w czasie nie dłuższym niż okres przyznania koncesji?
Czy opisane wyżej koszty działalności powinny podlegać rozliczeniu w czasie przez okres na jaki udzielona jest koncesja na wydobycie kopalin?
Czy wydatki poniesione na czynności przygotowujące, udostępniające i zbrojenie ścian w wyrobisku eksploatacyjnym powinny stanowić koszty uzyskania przychodów w dacie poniesienia?