Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
    • comment
      Artykuł

      Jakie skutki powoduje przejście zakładu pracy lub jego części na innego pracodawcę

      W przypadku przejścia zakładu pracy lub jego części na innego pracodawcę staje się on stroną w dotychczasowych stosunkach pracy. W takim przypadku stosunek pracy trwa nieprzerwanie na niezmienionych warunkach, a na przejmującego przedsiębiorstwo lub jego część przechodzą prawa i obowiązki dotychczasowego pracodawcy.

    • comment
      Porada

      Przejęcie pracodawcy

      W dzisiejszej sytuacji gospodarczej wiele firm zmienia właściciela. Skończyły się, co prawda, czasy prywatyzacji, ale i obecnie można z dnia na dzień stać się pracownikami innej firmy. Jest to tym bardziej prawdopodobne, że prawo mianem transferu firmy określa różnorodne sytuacje - nie tylko sprzedaż, ale nawet umowy zobowiązaniowe (np. dzierżawę). Warto wiedzieć, jak prawo reguluje wzajemne stosunki

    • comment
      Artykuł

      PRZEJĘCIE ZAKŁADU PRACY PRZEZ PODMIOT SPOZA GRUPY

      Pracownicy wykonujący stale pracę na rzecz przejmowanej spółki, którzy nie są w niej zatrudnieni, są objęci ochroną na równi z tam zatrudnionymi. Oznacza to, że podmiot przejmujący jest związany warunkami zatrudnienia tych pracowników obowiązującymi w chwili ich przejęcia.

    • comment
      Artykuł

      Gdy zmienia się pracodawca...

      Uwarunkowania rynkowe zmuszają wielu pracodawców do ograniczenia produkcji, co często oznacza likwidację części jednostek organizacyjnych. Nie musi to jednak powodować utraty miejsc pracy przez zatrudnionych tam pracowników.

    close POTRZEBUJESZ POMOCY?
    Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00