Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
    • comment
      Artykuł

      Jak postępować z fakturami wystawionymi pomyłkowo na rzecz niewłaściwego podmiotu

      W praktyce działalności gospodarczej zdarzają się sytuacje, gdy sprzedawca pomyłkowo wystawi fakturę na rzecz niewłaściwego nabywcy. Tryb postępowania z tak sporządzoną fakturą zależy przede wszystkim od ustalenia, czy została wprowadzona do obrotu prawnego. Wprowadzenie faktury do obrotu prawnego wymaga bowiem wystawienia odpowiedniej faktury korygującej. Sposób wystawienia korekty będzie z kolei

    • comment
      Artykuł

      Skonto w transakcjach krajowych i zagranicznych

      Skonto jest rodzajem rabatu - procentowym obniżeniem ceny związanym z warunkami płatności za dostawę towarów lub wykonanie usługi. Jest przyznawane w związku z zapłatą dokonaną we wcześniejszym, wskazanym przez sprzedawcę terminie. Choć jest to popularna forma zachęcania nabywców do szybszej zapłaty za dostarczone towary lub wykonane usługi, to jej stosowanie nie jest pozbawione wątpliwości związanych

    • comment
      Artykuł

      Zwrot towarów i zaliczek – udokumentowanie i rozliczenie korekty w deklaracji oraz JPK_VAT

      Zwrot towarów i zaliczek to jedna z przyczyn korekty sprzedaży, której sposób udokumentowania i moment rozliczenia zależą od specyfiki sprzedaży. Zasady tej korekty zależą m.in. od tego, czy zwrot dotyczy sprzedaży dokonanej na rzecz osób prywatnych czy przedsiębiorców, a także od tego, czy nastąpił on w ramach sprzedaży krajowej czy sprzedaży zagranicznej.

    • comment
      Artykuł

      Kiedy rozliczyć faktury korygujące

      Termin rozliczenia faktury korygującej przez sprzedawcę jest uzależniony od tego, kiedy uzyska potwierdzenie jej odbioru przez nabywcę. Jest to zasada, od której istnieją liczne wyjątki. Gdy potwierdzenie nie jest konieczne, termin rozliczenia jest uzależniony od tego, kiedy powstała przyczyna wystawienia takiej faktury.

    • comment
      Artykuł

      Korekta wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów

      Korektę "in minus" wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów sprzedawca jest obowiązany rozliczyć w deklaracji za dany okres rozliczeniowy, w którym wystąpiły okoliczności uzasadniające zmianę (zmniejszenie) ceny. Posiadanie potwierdzenia odbioru faktury korygującej nie jest potrzebne. Tak wynika z pisma Dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu z 2 września 2014 r. (sygn. ILPP4/443-283/14-3/ISN).

    • comment
      Porada

      Kiedy rozliczyć duplikat faktury korygującej

      15 września 2014 r. otrzymałam duplikat faktury korygującej zmniejszającej VAT, która została wystawiona 30 kwietnia 2014 r. Kiedy powinnam ją ująć? VAT z faktury odliczyłam w marcu 2014 r.

    • comment
      Artykuł

      Doręczanie pism urzędowych

      Przepisy dotyczące doręczania odgrywają bardzo ważną rolę wśród całokształtu przepisów proceduralnych. Doręczenie należy do czynności, z których dokonaniem przepisy wiążą określone skutki prawne. Od prawidłowości doręczenia pisma (wezwania, postanowienia, decyzji itp.) zależy odpowiedź na pytanie, czy określone czynności organów administracji wywołały pożądane skutki prawne.

    close POTRZEBUJESZ POMOCY?
    Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00