Ograniczenia w doręczaniu pism o rozwiązaniu umowy o pracę w okresie stanu zagrożenia epidemicznego lub epidemii
Pracodawca wysłał pocztą pracownikowi świadectwo pracy na adres znajdujący się w dokumentacji pracowniczej. Po jakimś czasie okazało się, że pracownik pod tym adresem już od dawna nie mieszka. Czy w tej sytuacji uznać należy, że świadectwo zostało błędnie dostarczone?
W Sejmie i Senacie zakończyły się prace nad ustawą o racjonalizacji zatrudnienia w państwowych jednostkach budżetowych i niektórych innych jednostkach sektora finansów publicznych w latach 2011-2013 (druk sejmowy 3579). Ustawa ma na celu ograniczenie kosztów funkcjonowania części administracji publicznej, a także zwiększenie efektywności wykonywania zadań powierzonych osobom zatrudnionym w działach
Pracownik zażądał wydania świadectwa pracy po zakończonej umowie o pracę na okres próbny. Teraz jest zatrudniony u nas na umowę o pracę na czas określony. Między umowami nie było żadnego dnia przerwy. Do której części akt osobowych powinniśmy włączyć świadectwo pracy za okres próbny - do części B czy C?
Pracownik zażądał wydania świadectwa pracy w piątek, na co się nie zgodziliśmy, ponieważ umowa o pracę rozwiązywała się w poniedziałek. W poniedziałek natomiast pracownik wykorzystywał dzień wolny na poszukiwanie pracy i nie odebrał świadectwa. W związku z tym wysłaliśmy mu świadectwo pracy na adres domowy. Świadectwo wróciło z adnotacją "adresat wyprowadził się". W aktach osobowych pracownika nie
Pracodawca będzie mógł awansować pracowników samorządowych wyłącznie w ramach tej samej grupy stanowisk. Będzie miał również obowiązek rozwiązać umowę o pracę za wypowiedzeniem ze skazanym prawomocnie samorządowcem w terminie 1 miesiąca od uzyskania informacji o tym fakcie.