Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
    • comment
      Artykuł

      1. Analiza ryzyka jako element systemu kontroli w firmie

      Ryzyko jest nieodłącznym elementem działalności każdej firmy. Oznacza prawdopodobieństwo wystąpienia niepewności. Dlatego ryzyko powinno zostać zidentyfikowane w każdym z obszarów funkcjonowania firmy i w każdym procesie.

    • comment
      Artykuł

      1. Na czym polega kontrola wewnętrzna w firmie

      Prawidłowe funkcjonowanie systemu kontroli wewnętrznej i stworzenie pracownikom właściwych warunków do rozumienia i wypełniania zadań kontrolnych należy do obowiązków kierownictwa jednostki. Sprawnie działający system skutkuje tym, że pracownicy sami monitorują efektywność mechanizmów kontroli wewnętrznej i korygują zidentyfikowane wady. O tym, jak stworzyć taki system oraz jak przeprowadzać kontrolę

    • comment
      Artykuł

      1. Jak zwiększać marżę, tworząc zestawy produktów

      Tworzenie zestawów różnych produktów jest strategią łącznego oferowania kilku produktów np. w celu zapewnienia klientom pełniejszego asortymentu i sprzedawania ich razem po kusząco niskiej cenie. Technika ta pozwala na zbudowanie wartości w oczach klientów oraz zwiększenie zysków przedsiębiorstwa. Często firmy stosują ją w okresie recesji, kiedy szczególnie zależy im na utrzymaniu wielkości sprzedaży

    • comment
      Artykuł

      1. Jakie narzędzia informatyczne stosuje audytor

      Polski rynek oprogramowania wspomagającego czynności audytorów ciągle się rozwija. Co roku przybywa kilka nowych rozwiązań, które zwiększają skuteczność wykrywania nie tylko błędów, ale i nadużyć dokonywanych w firmach przy użyciu biznesowych systemów informatycznych.

    • comment
      Artykuł

      2. Jaką funkcję pełni rachunek kosztów w przedsiębiorstwie

      Przy określonych zasobach podstawowy cel przedsiębiorstwa, jakim jest maksymalizacja zysku, można osiągnąć, obniżając koszty. To dlatego kontrola kosztów jest najważniejszym obszarem zarządzania przedsiębiorstwem. Narzędziem do wykonania tego zadania jest rachunek kosztów.

    • comment
      Artykuł

      1. Analiza piramidalna sposobem na ocenę efektywności finansowej firmy

      Często w firmie zadajemy sobie pytanie: dlaczego wyniki są takie słabe? Co jest tego przyczyną? W przypadku niektórych wielkości i wskaźników finansowych odpowiedzi można poszukać, zestawiając je odpowiednio. W ten sposób powstaje piramida wskaźników. Jej analiza pozwala dostrzec rzeczywiste przyczyny kłopotów przedsiębiorstwa.

    • comment
      Artykuł

      1. Jakie procedury testowania stosuje audytor wewnętrzny

      Powszechne stosowanie systemów informatycznych rachunkowości wymusza, aby tradycyjny zakres testów wiarygodności sprawozdań finansowych został wzbogacony o kontrole w środowisku informatycznym. W audycie finansowym w środowisku informatycznym stosuje się różne tradycyjne procedury testowania i narzędzia informatyczne. Wykorzystywane są one w audycie wewnętrznym, badaniu sprawozdań finansowych, a także

    • comment
      Artykuł

      Ocenić dobrze urzędnika

      Do 10 października 2007 r. jednostki samorządu terytorialnego były zobowiązane dokonać ocen kwalifikacyjnych swoich pracowników. Ocena dotyczyła wszystkich pracowników, w tym także kadry kierowniczej urzędów. Zasady oceniania zostały zawarte w rozporządzeniu Rady Ministrów z 13 marca 2007 r. w sprawie sposobu i trybu dokonywania ocen kwalifikacyjnych pracowników samorządowych. Praktyka pokazuje jednak

    • comment
      Artykuł

      1. Co opisuje Księga Procedur Audytu Wewnętrznego

      Księga Procedur Audytu Wewnętrznego stanowi podstawowe, wewnętrzne źródło informacji dla jednostek gospodarczych. Obejmuje zagadnienia związane zarówno z organizacją stanowiska audytu wewnętrznego, jak i z prowadzeniem audytu.

    • comment
      Artykuł

      1. Jak ustalić próg rentowności dla produkcji wieloasortymentowej

      Ustalenie progu rentowności dla jednego produktu jest bardzo proste. Jednak rzadko zdarza się sytuacja, kiedy przedsiębiorstwo ogranicza się do wytwarzania tylko jednego produktu lub świadczenia jednej usługi. Zdecydowanie częściej klientom oferowane są zróżnicowane dobra lub nawet całe asortymenty dóbr. Jak w takim wypadku przeprowadzić pomiar progu rentowności?

    • comment
      Artykuł

      1. Analiza ryzyka w obszarze systemów informatycznych w firmie

      Szczególnym obszarem narażonym na ryzyko w firmie są dane informatyczne. Planowanie tego ryzyka i zarządzanie nim jest całościowym procesem wdrażania i utrzymywania programu bezpieczeństwa w organizacji. Każdy system informatyczny funkcjonujący w jednostce zawiera zasoby, które muszą być chronione przed zagrożeniami wewnętrznymi i zagrożeniami płynącymi z otoczenia organizacji.

    • comment
      Artykuł

      1. Jak kształtować systemy informacji i komunikacji w firmie

      Kształtując systemy informacji w jednostce, należy przede wszystkim zdobywać wewnętrzne i zewnętrzne informacje, które będą dostarczane osobom powiązanym z ogólną strategią firmy. W zakresie komunikacji badaniu podlega efektywność, z jaką są komunikowane obowiązki pracowników.

    • comment
      Artykuł

      1. Jak zarządzać potencjałem produkcyjnym, wykorzystując rachunek kosztów

      Rachunek kosztów, jako część rachunkowości zarządczej, nie tylko służy pomocą przy obliczaniu kosztu wytworzenia produktów i usług czy wyniku na działalności. We właściwie funkcjonującym przedsiębiorstwie powinien być on wykorzystywany jako podstawowe narzędzie stanowiące podstawę podejmowania trafnych decyzji.

    • comment
      Artykuł

      Między firmą a domem - program wspierania równowagi między życiem zawodowym a osobistym

      Możliwość wspierania równowagi między życiem prywatnym a zawodowym jest - według pracowników - jednym z ważniejszych czynników świadczących o atrakcyjności pracodawcy. Stres, depresja czy pracoholizm to choroby cywilizacyjne naszego pokolenia. Zarządzanie sobą jest znacznie trudniejsze, niż nam się wydaje. Dlatego tak istotne jest, by do programu wspierania równowagi między tymi obszarami włączyli

    • comment
      Artykuł

      Rekrutacja versus reputacja, czyli jak budować wizerunek pracodawcy w procesie pozyskiwania personelu*

      Rozważania na temat rekrutacji i wizerunku pracodawcy skupiają się zwykle na jednostronnej relacji, która pokazuje wpływ tego ostatniego na sukcesy odnoszone przez firmę w procesie pozyskiwania ludzi. Zapomina się, że doświadczenia rekrutacyjne kandydatów mają często decydujący wpływ na ich opinie o potencjalnym pracodawcy.

    • comment
      Artykuł

      1. Jakie są zasady opracowywania procedur kontrolnych w firmie

      Działania kontrolne stanowią najważniejszy element systemu kontroli wewnętrznej przedsiębiorstwa. Są one konsekwencją oszacowania ryzyka procesów zachodzących w jego wnętrzu oraz na styku przedsiębiorstwa z otoczeniem zewnętrznym.

    • comment
      Artykuł

      1. Jak budować właściwe środowisko kontroli wewnętrznej w firmie - część 2

      W myśl współczesnych światowych koncepcji kontroli wewnętrznej bardzo duże znaczenie dla efektywności systemu należy przypisać czynnikom ludzkim. Dlatego kultura organizacyjna czy etyka biznesu mają fundamentalne znaczenie dla sukcesu jednostki gospodarczej i możliwości osiągania przez nią strategicznych celów.

    • comment
      Artykuł

      SPORZĄDZANIE RAPORTÓW

      Raporty służą sprawdzaniu skuteczności podejmowanych działań i decyzji w procesie zarządzania firmą. Sporządzają je osoby zajmujące różne stanowiska w hierarchii służbowej.

    • comment
      Artykuł

      1. Jak oceniać źródła finansowania majątku

      Międzynarodowy Standard Rachunkowości nr 1 zaleca, aby w zakresie sprawozdań finansowych dana jednostka gospodarcza zamieszczała analizę finansową zawierającą m.in. analizę źródeł finansowania jednostki oraz wskaźnik zobowiązań do kapitału własnego. Poniższe opracowanie zawiera analizę sytuacji kapitałowej oraz analizę aktywów i pasywów pod kątem wypłacalności i płynności finansowej.

    • comment
      Artykuł

      MOTYWOWANIE ZDROWIEM

      Opieka medyczna jest skutecznym sposobem na poprawę satysfakcji pracowników.

    • comment
      Artykuł

      Gdy odchodzą specjaliści - dlaczego warto rozmawiać ze zwalniającym się pracownikiem*

      Pracodawcy zbyt szybko godzą się z myślą, że cenni pracownicy chcą odejść z pracy. Czasami warto przedyskutować powody rezygnacji i spróbować zaoferować pracownikowi lepsze warunki. Exit interview pozwala nie tylko uzyskać ważne informacje na temat organizacji, ale również może pomóc zatrzymać dobrego pracownika.

    • comment
      Artykuł

      1. Audyt wewnętrzny własny czy na zasadach outsourcingu

      Kadra kierownicza, chcąc efektywnie obniżać ryzyko działalności i chronić przedsiębiorstwo przed stratami, powinna poddawać okresowej kontroli procesy biznesowe, funkcjonowanie systemów i jednostek organizacyjnych w strukturze podmiotu oraz mechanizmy kontroli wewnętrznej. Aby wyniki mogły właściwie służyć doskonaleniu procesów wewnętrznych przedsiębiorstwa i poprawie efektywności mechanizmów kontroli

    • comment
      Artykuł

      1. Jak prawidłowo wyrażać wskaźnik obrotowości zapasów

      Oceny działalności oprócz biegłego rewidenta powinno też dokonać samo przedsiębiorstwo. Analiza wskaźnikowa jest podstawą m.in. efektywnego zarządzania poszczególnymi obszarami funkcjonowania. Często jednak pojawia się trudność z prawidłowym konstruowaniem wskaźników, które przez to mogą stracić swoją wartość informacyjną.

    • comment
      Artykuł

      1. Efektywność systemu kontroli wewnętrznej a analiza kosztów

      Dokonując oceny systemu kontroli wewnętrznej, należy zwracać uwagę na jego efektywność w odniesieniu do zmian zachodzących w organizacji i jej przyszłego funkcjonowania. Podstawowymi czynnikami branymi pod uwagę przy ocenie efektywności są koszty, których analiza może być przeprowadzana w kilku przekrojach.

    close POTRZEBUJESZ POMOCY?
    Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00