Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gdańsku z dnia 20 grudnia 2023 r., sygn. II SA/Gd 432/23

Planowanie przestrzenne

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Dariusz Kurkiewicz Sędzia WSA Magdalena Dobek-Rak (spr.) Asesor WSA Justyna Dudek - Sienkiewicz po rozpoznaniu w Gdańsku w trybie uproszczonym na posiedzeniu niejawnym w dniu 20 grudnia 2023 r. sprawy ze skargi P. Spółki z o.o. z siedzibą w W. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Słupsku z dnia 6 marca 2023 r., nr SKO.450.19.2023 w przedmiocie warunków zabudowy 1. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Burmistrza Bytowa z dnia 30 grudnia 2022 r., nr GP.6730.104.2022.SL, 2. zasądza od Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Słupsku na rzecz skarżącej P. Spółki z o.o. z siedzibą w W. kwotę 500 (pięćset) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

P. Sp. z o.o. wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Słupsku z 6 marca 2023 r., nr SKO.450.19.2023, którą utrzymano w mocy decyzję Burmistrza Bytowa

z 30 grudnia 2022 r., nr 70.2022, w przedmiocie odmowy ustalenia warunków zabudowy.

Zaskarżona decyzja została wydana w następującym stanie faktycznym i prawnym:

Skarżąca Spółka zwróciła się do Burmistrza Bytowa z wnioskiem o wydanie decyzji o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na zmianie sposobu zagospodarowania terenu i budowie farmy fotowoltaicznej o mocy do 8 MW na części działki nr [...] i na działce nr [...] w obrębie P., w gminie Bytów. Do wniosku dołączono decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach z dnia 9 czerwca 2022 r., w której stwierdzono brak potrzeby przeprowadzenia oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięcia pn.: "Budowa farmy fotowoltaicznej zlokalizowanej na działkach nr [...]-[...] w obrębie P., gmina Bytów".

Jak ustalił organ I instancji, w skład projektowanej instalacji miały wchodzić m.in. konstrukcje wsporcze i elementy montażowe wraz z panelami fotowoltaicznymi w ilości do 20 000 sztuk i inwerterami, kontenerowe stacje transformatorowe, linie kablowe oraz pozostałe oprzyrządowanie, a także infrastruktura i urządzenia budowlane towarzyszące (ogrodzenie, system monitoringu, instalacja odgromowa, droga dojazdowa, miejsca postojowe). Planowano, że łączna powierzchnia zabudowy obejmie około 3,62 ha, na gruntach stanowiących rolę (RIVb, RV) oraz pastwiska trwałe (PsIV, PsV).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00