Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 3 października 2023 r., sygn. I SA/Gl 37/23

Interpretacje podatkowe; Podatek od towarów i usług

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Agata Ćwik-Bury, Sędziowie WSA Dorota Kozłowska, Monika Krywow (spr.), Protokolant starszy specjalista Anna Oklecińska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 3 października 2023 r. sprawy ze skargi B. Limited w E. na interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 3 listopada 2022 r. nr 0114-KDIP1-2.4012.444.2022.1.RD UNP: 1790271 w przedmiocie podatku od towarów i usług oddala skargę.

Uzasadnienie

Interpretacją indywidualną z 3 listopada 2022 r., nr 0114-KDIP1-2.4012.444.2022.1.RD UNP: 1790271, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (dalej jako organ interpretacyjny), po rozpatrzeniu wniosku B. Limted w E. (Wielka Brytania, dalej jako Skarżąca, Wnioskodawczyni, Spółka), stwierdził, że stanowisko Wnioskodawczyni w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług dotyczący zastosowania stawki podatku w wysokości 0% dla dokonanej transakcji wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów jest nieprawidłowe.

Powyższa interpretacja zapadła w następującym stanie faktycznym i prawnym:

We wniosku Spółka wskazała następujący stan faktyczny:

Wnioskodawczyni to spółka z siedzibą w Wielkiej Brytanii działająca w branży motoryzacyjnej. Spółka jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług, zarejestrowanym na potrzeby transakcji wewnątrzwspólnotowych w Polsce (podatnik VAT UE), jak również w innych państwach UE, m.in. w Rumunii i Niemczech.

W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Spółka dokonuje wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów (dalej: "WDT"), w tym również przemieszczeń towarów własnych w granicach UE (dalej: "nietransakcyjne WDT"), o których mowa w art. 13 ust. 3 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2022 r. poz. 931 ze zm.; dalej jako u.p.t.u.).

Jednym z przypadków dokonywanego przez Spółkę nietransakcyjnego WDT, który jest przedmiotem złożonego wniosku, jest przemieszczenie towarów własnych z terytorium Polski na terytorium Rumunii.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00