Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Bydgoszczy z dnia 7 marca 2023 r., sygn. II SA/Bd 1045/22

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Joanna Brzezińska Sędziowie Sędzia WSA Joanna Janiszewska-Ziołek Sędzia WSA Katarzyna Korycka (spr.) po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 7 marca 2023 r. sprawy ze skargi E. B., M. G. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] sierpnia 2022 r. nr [...] w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy 1. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Burmistrza M. L. z dnia [...] maja 2022 r. nr [...], 2. zasądza od Samorządowego Kolegium Odwoławczego na rzecz skarżących solidarnie kwotę [...] ([...]) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

U Z A S A D N I E N I E UZASADNIENIE

Po ponownym rozpatrzeniu wniosku [...]. z o.o. w P. z dnia [...] listopada 2016r., Burmistrz M. L., decyzją z dnia [...] maja 2022 r. nr [...]

ustalił warunki zabudowy, w granicach określonych liniami rozgraniczającymi teren inwestycji na mapie stanowiącej załącznik graficzny nr [...] do wskazanej decyzji, dla zamierzenia inwestycyjnego polegającego na budowie budynku handlowo-usługowego oraz wiaty na działkach o numerach ewidencyjnych [...], położonych przy ul. [...] w obrębie ewidencyjnym nr [...] w L..

W odwołaniu od powyższej decyzji E. B. i M. G., a także A. K.-Ł., E. K. i K. L. zarzucili obrazę przepisów postępowania:

1) art. 61 ust. 1 pkt 1 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U. z 2022 r., poz. 503) – dalej jako: "u.p.z.p.", w zw. z § 5 ust. 2 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 23 sierpnia 2003 r. w sprawie sposobu ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (Dz.U. z 2003, Nr 164, poz. 1588) – dalej jako: "rozporządzenie", polegającą na trzykrotnym zwiększeniu średniego wskaźnika powierzchni zabudowy (z 24% do 75%) przy uznaniu, że jest to dopuszczalne, ponieważ planowany budynek będzie uzupełnieniem istniejącej zabudowy handlowo-usługowej, która znajduje się na obszarze oddziaływania inwestycji i tworzyć będzie harmonijna całość związaną z działalnością handlowo-usługową;

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00