Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 22 lutego 2023 r., sygn. II SA/Po 610/22

Dnia 22 lutego 2023 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Tomasz Świstak Sędziowie: Sędzia WSA Wiesława Batorowicz (spr.) Asesor WSA Paweł Daniel po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 22 lutego 2023 roku sprawy ze skargi A. A. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia 27 czerwca 2022 r., nr [...] w przedmiocie odmowy ustalenia warunków zabudowy oddala skargę.

Uzasadnienie

Przedmiotem niniejszej sprawy jest skarga A. A. (zwanego dalej "inwestorem" lub "skarżącym") na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego (zwanego dalej "SKO", "Kolegium" lub "organem II instancji") z dnia 27 czerwca 2022 r., nr [...]. W decyzji tej utrzymano w mocy decyzję Prezydenta Miasta K. (zwanego dalej "Prezydentem" lub "organem I instancji") z dnia 25 marca 2022 r., nr [...] w przedmiocie odmowy ustalenia warunków zabudowy. Inwestycja zaplanowana przez inwestora miała polegać na budowie zespołu budynków mieszkalnych jednorodzinnych z garażami (pięć lokali mieszkalnych), na terenie położonym w K. przy ul. [...], oznaczonym w ewidencji gruntów jako działka nr [...]. Decyzja organu II instancji zapadła w oparciu o poniżej przedstawiony stan faktyczny i prawny.

Inwestor złożył do Urzędu Miasta K. w dniu 27 października 2021 r. wniosek o ustalenie warunków zabudowy dla inwestycji budowlanej polegającej na budowie zespołu budynków mieszkalnych jednorodzinnych jedno i dwulokalowych z garażami – pięć lokali mieszkalnych. Zgodnie z treścią wniosku budynki miały mieć charakter szeregowy, wielkość powierzchni zabudowy miała wynosić do 350 m2. Szerokość elewacji frontowej miała wynosić od 6 m do 15 m od strony ulicy [...], wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej, jej gzymsu lub attyki miała wynosić od 6 m do 10,5 m. Inwestor przewidział płaski dach o nachyleniu do 10 stopni, wysokość kalenicy miała wynosić od 6 m do 10,5 m. Łączny metraż działki przeznaczony do przekształcenia miałby wynosić 1.211,57 m2. Dostęp do wody, energii elektrycznej, gazowej, ścieków bytowych miał zostać zapewniony poprzez projektowane przyłącze. Energia cieplna miała pochodzić z własnego źródła. Dostęp do drogi publicznej miał być zapewniony przez projektowany zjazd. Inwestor zapewnia 10 miejsc postojowych. Do wniosku dołączono oświadczenia gestorów sieci o zapewnieniu dostawy mediów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00