Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 8 lutego 2023 r., sygn. II SA/Łd 942/22

Zagospodarowanie przestrzenne

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi – Wydział II w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Agnieszka Grosińska-Grzymkowska Sędziowie Sędzia WSA Michał Zbrojewski Asesor WSA Tomasz Furmanek (spr.) po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 8 lutego 2023 r. sprawy ze skargi U. Ł. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Łodzi z dnia 21 września 2022 r. nr SKO.4150.377.2022 w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy dla inwestycji oddala skargę. ał

Uzasadnienie

II SA/Łd 942/22

UZASADNIENIE

Zaskarżoną decyzją z dnia 21 września 2022 r. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Łodzi, po rozpatrzeniu odwołania U. Ł. (dalej: strona skarżąca, skarżący) od decyzji Prezydenta Miasta Łodzi z dnia 11 lipca 2022 r., ustalającej warunki zabudowy dla inwestycji przewidzianej do realizacji w Łodzi przy [...], utrzymało decyzję organu I instancji.

W uzasadnieniu powyższej decyzji wskazano, że decyzją z dnia 11 lipca 2022 r. Prezydent Miasta Łodzi, po rozpatrzeniu wniosku P. Sp. z o.o. z siedzibą w G. (dalej: inwestor) ustalił warunki zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku mieszkalnego wielorodzinnego z garażem podziemnym i urządzeniami budowlanymi, przewidzianej do realizacji w Ł. przy P., na działce nr [...], w obrębie [...].

Od powyższej decyzji odwołanie wniósł U. Ł. .

Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Łodzi powołując się na art. 6 ust. 2 pkt 1 art. 59 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jednolity: Dz.U. z 2022r. poz. 503 – dalej u.p.z.p.) wskazało, ze celem postępowania w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy jest ocena, czy zamierzona przez inwestora zmiana zagospodarowania terenu, dla którego nie został uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, jest dopuszczalna. Wyjaśniono, że wydanie decyzji musi poprzedzać postępowanie wyjaśniające w zakresie spełnienia przesłanek, o których mowa w art. 61 ust. 1 u.p.z.p. przy zachowaniu warunków określonych w przepisach rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie sposobu ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (Dz. U. nr 164, poz. 1588 z późn.zm.).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00