Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 21 grudnia 2022 r., sygn. IV SA/Po 718/22

Planowanie przestrzenne

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Maciej Busz (spr.) Sędziowie WSA Donata Starosta WSA Monika Świerczak po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 21 grudnia 2022 r. sprawy ze skargi B. W. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia 05 września 2022 r. nr [...] w przedmiocie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego oddala skargę w całości.

Uzasadnienie

W dniu 16 czerwca 2020 r. do Urzędu Miasta i Gminy J. wpłynął wniosek P. Sp. z o.o. z/s w W., o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego dla przedsięwzięcia polegającego na budowie obiektu infrastruktury technicznej - stacji bazowej telefonii komórkowej [...] sieci [...] wraz z wewnętrzną linią zasilającą na działce nr geod. [...], w obrębie miejscowości J.. Uprawniony urbanista sporządził projekt decyzji ustalającej wnioskowaną lokalizację.

Pismem z dnia 9 lipca 2020 r. projekt przesłano do uzgodnienia Marszałka Województwa, Nadzoru Wodnego K., Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w R., Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w P..

W dniu 21 sierpnia 2020 r. Burmistrz Miasta i Gminy J. wydał decyzję nr [...], o ustaleniu na wniosek P. Sp. z o.o. z siedzibą w W. lokalizacji przedmiotowej inwestycji celu publicznego.

W związku ze złożeniem odwołania od powyższej decyzji przez B. W. - Ł., Samorządowe Kolegium Odwoławcze wydało decyzję z dnia 17 listopada 2020 r., nr [...], o uchyleniu w całości zaskarżonej decyzji i przekazaniu sprawy organowi I instancji do ponownego rozpatrzenia. Kolegium zacytowało przepisy dotyczące kwalifikacji środowiskowej przedsięwzięcia oraz wskazało na konieczność ustalenia aktualnego, istniejącego, sposobu zagospodarowania działek sąsiednich, w odległościach przewidzianych cytowanymi przepisami w celu dokonania kwalifikacji środowiskowej przedsięwzięcia. Podniosło także, że kwestia oddziaływania pola elektromagnetycznego wymaga uwzględnienia maksymalnego możliwego emitowania pola z tego urządzenia, maksymalnego możliwego pochylenia osi wiązki promieniowania, ukształtowania terenu oraz istniejącego i potencjalnego zagospodarowania. Zdaniem Kolegium, uwzględnić należało, w przypadku anten skierowanych na ten sam azymut, możliwość ewentualnego nakładania się wiązek promieniowania emitowanego przez poszczególne anteny. Kolegium zwróciło także uwagę, iż zaskarżona decyzja nie zawiera w istocie należycie sprecyzowanych parametrów planowanego przedsięwzięcia (wskazanie ilości i rodzaju anten, umiejscowienia każdej z nich, azymutów anten rozsiewczych, zakresów tiltów, maksymalnej równoważnej mocy promieniowanej izotropowo EIRP).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00