Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Kielcach z dnia 8 listopada 2022 r., sygn. II SA/Ke 483/22

Budowlane prawo

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Jacek Kuza (spr.) po rozpoznaniu w dniu 8 listopada 2022 r. na posiedzeniu niejawnym, sprawy ze sprzeciwu M. R. od decyzji Wojewody z dnia [...] sierpnia 2022 r. [...] w przedmiocie zatwierdzenia projektu zagospodarowania terenu oraz projektu architektoniczno-budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę oddala sprzeciw.

Uzasadnienie

Wojewoda decyzją z [...] sierpnia 2022 r. [...], po rozpatrzeniu odwołania wniesionego przez A. J. od decyzji Starosty [...] z [...] lipca 2022 r. zatwierdzającej projekt zagospodarowania terenu oraz projekt architektoniczno-budowlany i udzielającej dla M. R. pozwolenia na budowę budynku gospodarczego do przechowywania maszyn, sprzętu i narzędzi rolniczych w istniejącej zabudowie zagrodowej, na działce nr [...], położonej w miejscowości O. M., obręb 0016, gmina I., na podstawie art. 138 § 2 kpa, uchylił zaskarżoną decyzję w całości i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia organowi I instancji, ponieważ decyzja została wydana z naruszeniem przepisów postępowania, a konieczny do wyjaśnienia zakres sprawy ma istotny wpływ na jej rozstrzygnięcie.

W uzasadnieniu organ odwoławczy wskazał, że sprawa wydania decyzji o pozwoleniu na budowę budynku gospodarczego na działce nr [...], położonej w miejscowości O. M., była już rozpatrywana przez organy obu instancji. Wojewoda decyzją z [...] kwietnia 2019 r. uchylił w całości do ponownego rozpatrzenia decyzję Starosty [...] z [...] stycznia 2019 r. zatwierdzającą projekt budowlany i udzielającą pozwolenia na budowę powyższego budynku. Powodem uchylenia było niejednoznaczne usytuowanie granic działki nr [...] stanowiącej własność inwestora.

Dalej organ II instancji podał, że zostało ustalone, że w rezultacie postępowania scaleniowego, działka nr [...] obecnie ma numer [...]. Przedmiotowy budynek gospodarczy jest zaprojektowany w całości na działce nr [...]. Z projektu zagospodarowania terenu wynika, że szerokość tej działki wynosi 34,00 m, ma ona kształt prostokąta, zabudowana jest w części frontowej budynkiem mieszkalnym oraz na całej powierzchni budynkami gospodarczymi usytuowanymi w zbliżeniu do granic działki. Projektowany budynek gospodarczy jest usytuowany:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00