Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Białymstoku z dnia 17 listopada 2021 r., sygn. I SA/Bk 463/21

Środki unijne

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Paweł Janusz Lewkowicz, Sędziowie sędzia WSA Grzegorz Dudar, asesor sądowy WSA Justyna Siemieniako (spr.), Protokolant starszy sekretarz sądowy Marta Marczuk, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 17 listopada 2021 r. sprawy ze skargi K. B. na decyzję Dyrektora P. Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ł. z dnia [...] lipca 2021 r., nr [...] w przedmiocie przyznania płatności dobrostanowej (PROW 2014-2020) na 2020 r. oddala skargę

Uzasadnienie

W dniu [...] czerwca 2020 r. K. B. (dalej: "skarżący") złożył za Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wniosek o przyznanie płatności na 2020 r., w którym ubiegał się o przyznanie płatności dobrostanowej (PROW 2014-2020), w tym o przyznanie kosztów transakcyjnych w ramach realizacji wariantu 2.2 Dobrostan krów mlecznych utrzymywanych grupowo - zwiększona powierzchnia w budynkach.

Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w B. decyzją z [...] maja 2021 r. nr [...] odmówił skarżącemu przyznania płatności dobrostanowej w ramach wariantu 2.2, w tym przyznania kwoty przeznaczonej na refundację kosztów transakcyjnych poniesionych z tytułu sporządzenia planu poprawy dobrostanu zwierząt. Organ wskazał, że podczas kontroli administracyjnej wniosku stwierdzono, że w okresie, w którym rolnik powinien przestrzegać wymogów w ramach wariantu 2.2 (tj. od dnia złożenia wniosku 9 czerwca 2020 r. do 14 marca 2021 r.) nastąpiło przekroczenie maksymalnej liczby krów mlecznych o nie więcej niż 5%, które trwało dłużej niż 10% wymaganego okresu. Stwierdzono następujący rodzaj uchybienia: Liczba wszystkich krów objętych wymogami wariantu w gospodarstwie rolnym jest większa niż liczba określona w Planie poprawy dobrostanu zwierząt - nie więcej niż o 5% i dłużej niż przez 10% wymaganego okresu przestrzegania wymogów: (-) współczynnik dotkliwości uchybienia 80%, (-) współczynnik trwałości uchybienia określony jako odwracalny krótkotrwały 1,25, (-) iloczyn współczynnika dotkliwości i trwałości 100%.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00