Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 22 października 2020 r., sygn. III SA/Wa 488/20

Interpretacje podatkowe

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Alojzy Skrodzki, Sędziowie sędzia WSA Włodzimierz Gurba (sprawozdawca), asesor WSA Konrad Aromiński, , po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 22 października 2020 r. sprawy ze skargi O. sp. z o .o. z siedzibą w W. na postanowienie Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia [...] stycznia 2020 r. nr [...] w przedmiocie pozostawienia bez rozpatrzenia wniosku o udzielenie interpretacji indywidualnej w zakresie podatku od towarów i usług 1) uchyla zaskarżone postanowienie oraz poprzedzające je postanowienie Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia [...] stycznia 2020 r., nr [...], 2) zasądza od Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej na rzecz O. sp. z o.o. z siedzibą w W. kwotę 597 zł (słownie: pięćset dziewięćdziesiąt siedem złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

O. Sp. z o.o. z siedzibą w W.(dalej: "Skarżąca", "Strona") wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na postanowienie Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (dalej: "Dyrektor KIS") z [...] stycznia 2020 r. w przedmiocie pozostawieniu wniosku bez rozpatrzenia.

1.1. W dniu [...] października 2019 r. wpłynął do organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług.

We wniosku przedstawiono zdarzenie przyszłe z zakresu podatku od towarów i usług.

Dokonując wstępnej analizy złożonego wniosku Dyrektor KIS, że wniosek jest obarczony brakami formalnymi, które uniemożliwiają wydanie interpretacji indywidualnej w niniejszej sprawie.

W związku z powyższym, pismem z [...] listopada 2019 r., wezwano Stronę do usunięcia braków m.in. poprzez przedłożenie w wersji papierowej (np. przesłanie za pośrednictwem operatora pocztowego) oryginału bądź uwierzytelnionego odpisu pełnomocnictwa szczególnego, z którego wynika prawo do samodzielnego reprezentowania Strony przez M. K. przed organem w sprawie złożonego wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej, z uwzględnieniem obowiązującego formularza PPS-1. W wezwaniu do uzupełnienia wniosku z [...] listopada 2019 r. Organ m.in. wskazał, że skan pełnomocnictwa udzielonego w wersji papierowej nie spełnia wymogów dokumentu elektronicznego i to niezależnie od tego, czy został dołączony do wniosku opatrzonego kwalifikowanym podpisem elektronicznym czy podpisem potwierdzonym profilem zaufanym. W ww. piśmie pouczono Stronę, że nieuzupełnienie wniosku w terminie 7 dni o wszystkie ww. elementy spowoduje pozostawienie go bez rozpatrzenia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00