Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Bydgoszczy z dnia 28 października 2020 r., sygn. II SA/Bd 477/20

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Renata Owczarzak (spr.) Sędziowie sędzia WSA Anna Klotz asesor WSA Katarzyna Korycka po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 28 października 2020 r. sprawy ze skargi S. F., J. F. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia [...] marca 2020 r. nr [...] w przedmiocie umorzenia postępowania odwoławczego dotyczącego ustalenia warunków zabudowy 1. uchyla zaskarżoną decyzję w części dotyczącej rozstrzygnięcia w następstwie złożonego odwołania skarżących, 2. zasądza od Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] solidarnie na rzecz skarżących kwotę [...] ([...]) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

II SA/Bd 477/20

UZASADNIENIE

Decyzją z dnia [...] sierpnia 2019 r., znak: [...] Wójt Gminy F., po rozpatrzeniu wniosku z dnia [...] maja 2019 r. J. H. orzekł w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie pawilonu handlowo - usługowego, dwóch wolnostojących reklam, 50 miejsc postojowych wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną na działkach nr [...], w obrębie ewidencyjnym [...] G., gmina F..

Od powyższej decyzji odwołanie złożyli S. F. i J. F., wnosząc o jej uchylenie w całości i podnosząc następujące zarzuty naruszenia norm prawa materialnego:

1. § 3 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia [...] sierpnia 2003 r. w sprawie sposobu ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (dalej jako rozporządzenie w sprawie sposobu ustalania wymagań) poprzez nieuzasadnione (brak w decyzji jakiegokolwiek uzasadnienia dla wielkości wyznaczonego obszaru) wyznaczenie zbyt dużego obszaru analizowanego (aż 16 ha), co nie znajduje żadnego racjonalnego uzasadnienia, natomiast służy jedynie poszukiwaniu zabudowy o podobnych gabarytach i funkcji co planowana inwestycja, co nie byłoby możliwe gdyby obszar analizowany został wyznaczony w sposób racjonalny, bowiem w sąsiedztwie znajdują się tylko i wyłącznie niewielkie budynki o funkcji stricte mieszkalnej;

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00