Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 17 września 2020 r., sygn. II SA/Łd 942/19

Zagospodarowanie przestrzenne

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział II w składzie następującym: Przewodnicząca Sędzia WSA Agnieszka Grosińska-Grzymkowska Sędziowie Sędzia WSA Robert Adamczewski Sędzia WSA Sławomir Wojciechowski (spr.) Protokolant St. sekretarz sądowy Dominika Człapińska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 17 września 2020 r. sprawy ze skargi M. C. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Ł. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie ustalenia sposobu zagospodarowania terenu i warunków zabudowy dla inwestycji oddala skargę. Ak.

Uzasadnienie

Sygn. akt II SA/Łd 942/19

UZASADNIENIE

Zaskarżoną decyzją z [...] r. nr [...] Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Ł., po rozpatrzeniu odwołania M. C. od decyzji Burmistrza Miasta O. z [...] r. nr [...] o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku handlowo-usługowego wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą (miejsca postojowe, bilboard reklamowy), na działce nr ewid. 93 obręb [...], w O. przy ul. A, pkt I - uchyliło zaskarżoną decyzję w części dotyczącej określenia w pkt 2.2) c)d) oraz w wynikach analizy stanowiących załącznik do decyzji: wysokości górnej krawędzi elewacji frontowej, jej gzymsu, attyki lub okapu - do 7,0 m; geometria dachu - dach płaski, jednospadowy lub dwuspadowy, ze spadkiem połaci do 45°, kalenica główna na poziome 9,0 m; pkt II i w tym zakresie orzekło co do istoty poprzez określenie: wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej, jej gzymsu, attyki lub okapu - od 5,0 m do 7,0 m; geometria dachu - dach jednospadowy lub dwuspadowy, ze spadkiem połaci od 15° do 25°, kalenica główna na poziome od 7,0 m do 9,0 m; pkt III - w pozostałej części utrzymało w mocy decyzję organu I instancji.

Jak wynika z akt sprawy decyzją z [...] r. Burmistrz Miasta O., po rozpatrzeniu wniosku B S.A., ustalił warunki zabudowy dla wspomnianej wyżej inwestycji.

W odwołaniu od tej decyzji B C. wniosła o jej uchylenie i przeprowadzenie dowodu z opinii biegłych właściwych specjalizacji, po uprzednim prawidłowym ustaleniu obszaru analizowanego, a w konsekwencji prawidłowym przeprowadzeniu analizy funkcji i cech zabudowy oraz zagospodarowania, celem ustalenia czy wydanie decyzji o warunkach zabudowy i realizacja inwestycji będzie miało wpływ na budynki na nieruchomościach sąsiednich i ich bezpieczeństwo; zagraża naruszeniem struktury hydrologicznej na nieruchomościach sąsiednich; spowoduje spadek poziomu wody w studniach, zmianę poziomu wód gruntowych, zalewanie piwnic, zalewanie nieruchomości przez wody opadowe; zaciemnienie nieruchomości sąsiednich; zwiększenie ruchu samochodowego; naruszenie struktury geologicznej; powstawanie osuwisk oraz wpływ tego naruszenia na nieruchomości sąsiednie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00