Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 12 marca 2020 r., sygn. II SA/Rz 40/20

Gry losowe

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący S. WSA Grzegorz Panek, Sędzia WSA Piotr Popek, Asesor WSA Jacek Boratyn /spr./, Protokolant ref. Sabina Długosz po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 12 marca 2020 r. sprawy ze skarg R.L. i K.L. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej z dnia [...] października 2019 r. nr [...] w przedmiocie wymierzenia kary pieniężnej za urządzanie gier na automatach poza kasynem gry oddala skargi.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] października 2019 r., nr [...], Dyrektor Izby Administracji Skarbowej, po rozpatrzeniu odwołań R. L. i K. L. - dalej zwanych skarżącymi, od decyzji Naczelnika Urzędu Celno-Skarbowego z [...] listopada 2018 r., nr [...], w przedmiocie wymierzenia skarżącym - wspólnikom spółki cywilnej, solidarnie kary pieniężnej w wysokości 12 000 zł, z tytułu urządzania gier na automacie o nazwie Csani Money Transfers nr [...], poza kasynem gry, utrzymał w mocy zaskarżone rozstrzygnięcie.

W stanie faktycznym przedmiotowej sprawy, w dniu 23 kwietnia 2013 r. funkcjonariusze policji przeprowadzili przeszukanie w lokalu - S. P. "L.", prowadzonym przez skarżących. W ramach tych czynności dokonali zatrzymania urządzenia do gier - Csani Money Transfers nr [...], a także umowy dzierżawy powierzchni użytkowej lokalu, zawartej przez skarżących z B. sp. z o.o., z siedzibą w W. (dalej zwanej spółką). Zgodnie z postanowieniami przedmiotowej umowy skarżący wydzierżawili spółce cześć powierzchni swojego lokalu (2 m2) za czynsz dzierżawny wynoszący 40 % wartości przekazów pieniężnych, zrealizowanych przez wstawione do lokalu urządzenie.

Skarżący K. L., przesłuchiwany na okoliczność zawarcia i realizacji umowy ze spółką zeznał, że wstawione do prowadzonego między innymi przez niego lokalu urządzenie stanowiło cały czas własność dzierżawcy, którego przedstawiciel zajmował się jego obsługą. Zaznaczył jedynie, że urządzenie było włączane i wyłączane przez pracowników stacji. W czasie jego eksploatacji raz się też zdarzyło, że zabrakło w nim środków na wypłatę wygranej, w tej więc sytuacji jeden z pracowników stacji zawiadomił o tym fakcie osobę zajmująca się obsługa urządzenia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00