Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 6 lutego 2020 r., sygn. III SA/Łd 984/19

Bezrobocie

Dnia 6 lutego 2020 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział III w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Teresa Rutkowska, Sędziowie Sędzia NSA Janusz Nowacki (spr.), Sędzia WSA Krzysztof Szczygielski, , , Protokolant Specjalista Dominika Janicka, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 6 lutego 2020 roku sprawy ze skargi J. W. na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] nr [...] w przedmiocie uznania za osobę bezrobotną i braku prawa do zasiłku dla bezrobotnych oddala skargę.

Uzasadnienie

Decyzją z [...] r., wydaną na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 k.p.a. oraz art. 2 ust. 1 pkt 2, art. 10 ust. 2 pkt 4, ust. 7 pkt 2, art. 71 ust. 1-3, ust. 6 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2019 r., poz. 1482 ze zm.), zwanej dalej u.p.z., utrzymał w mocy decyzję Prezydenta Miasta [...] z [...] r. o uznaniu J. W. za osobę bezrobotną od dnia rejestracji tj. od 30 listopada 2018 r. i braku prawa do zasiłku dla bezrobotnego.

W uzasadnieniu organ drugiej instancji wskazał, że na mocy decyzji Prezydenta Miasta [...] z [...] r. J. W. uzyskała status osoby bezrobotnej od dnia rejestracji tj. od 30 listopada 2018 r. Z uwagi na niespełnienie przesłanek warunkujących nabycie prawa do zasiłku określonych w u.p.z., organ w tej samej decyzji orzekł o braku prawa do zasiłku dla bezrobotnego.

W odwołaniu od tej decyzji tej J. W. zakwestionowała odmowę przyznania prawa do zasiłku.

Wojewoda [...] decyzją z [...] uchylił w całości zaskarżoną decyzję organu pierwszej instancji oraz przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia.

W uzasadnieniu wskazano, że przy ponownym rozpatrzeniu sprawy należy wyjaśnić, ile umów o pracę zawarła skarżąca z pracodawcą w badanym okresie i jakie warunki dotyczące wynagrodzenia określone były w tych umowach. Organ pierwszej instancji został zobowiązany, m.in. do poproszenia skarżącej o złożenie oświadczenia i uzupełnienie dokumentacji, okazania umów o pracę i innych dokumentów, w których ustalone były zasady wynagradzania w A Sp. z o.o. w związku z zatrudnieniem w niepełnym wymiarze czasu pracy. Zainteresowana powinna była przedłożyć dokumentację, z treści której wynikać będzie w sposób niebudzący wątpliwości, za które dni w poszczególnych miesiącach w badanym okresie otrzymała wynagrodzenie i w jakiej wysokości, w których dniach wykorzystała urlop wypoczynkowy oraz jakiej wysokości za ten okres otrzymała wynagrodzenie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00