Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 2 grudnia 2019 r., sygn. VI SA/Wa 1794/19

Inne

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Magdalena Maliszewska Sędziowie: Sędzia WSA Barbara Kołodziejczak-Osetek (spr.) Sędzia WSA Pamela Kuraś-Dębecka po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 2 grudnia 2019 r. w trybie uproszczonym sprawy ze skargi J. D. na postanowienie Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej z dnia [...] czerwca 2019 r., nr [...] w przedmiocie odmowy przywrócenia terminu do wniesienia wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy oddala skargę

Uzasadnienie

Urząd Patentowy RP decyzją z dnia [...] września 2016 r. stwierdził wygaśnięcie z dniem [...] października 2015 r. patentu [...] udzielonego na rzecz J. D. zamieszkałego w W. z powodu nieuiszczenia w przewidzianym terminie opłaty za 6 rok ochrony wynalazku.

W dniu 2 listopada 2018 r. (data wpływu do Urzędu) J. D. zamieszkały we W., wnioskiem z dnia 22 paźżziernika 2018 r. złożył wniosek o przywrócenie terminu do złożenia wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy od decyzji z dnia [...] września 2016 r. stwierdzającej wygaśnięcie z dniem [...] października 2015 r. patentu [...].

W uzasadnieniu powyższego wniosku uprawniony wskazał, że powodem uchybienia terminu do złożenia wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy była choroba pełnomocnika, do którego wnioskodawca zwrócił się z prośbą o dopełnienie tej czynności. Wyjaśnił, że nie był wówczas świadom, iż pełnomocnik od 2015 r. był poddawany leczeniu, a potem hospitalizowany. Wnioskodawca wskazał, że poprawa ogólnego stanu zdrowia pełnomocnika oraz zakończenie leczenia nastąpiło w 2017 r. Wyjaśnił, że z powodu poważnych problemów ze wzrokiem, pełnomocnik nie był zdolny do wykonywania swoich obowiązków i nie dopełnił złożenia wniosku. Ponadto w treści wniosku uprawniony podniósł, że powodem uchybienia terminu do wniesienia opłaty ochronnej była choroba kardiologiczna i rehabilitacja żony uprawnionego. Dodał, że płatnościami oraz korespondencją związaną z przedmiotowym patentem zajmowała się żona, która w okresie [...] maja 2014 r. oraz w grudniu 2016 r. przebywała w szpitalu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00