Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 19 grudnia 2019 r., sygn. III SA/Lu 521/19

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Jadwiga Pastusiak Sędziowie: WSA Anna Strzelec (sprawozdawca) WSA Iwona Tchórzewska Protokolant: Referent Marcin Ścibor po rozpoznaniu w Wydziale III na rozprawie w dniu 10 grudnia 2019 r. sprawy ze skargi M. S. na decyzję Wojewody z dnia [...] czerwca 2019 r. nr [...] w przedmiocie uznania za osobę bezrobotną i odmowy przyznania prawa do zasiłku uchyla zaskarżoną decyzję.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] czerwca 2019 r. Wojewoda (organ II instancji, organ odwoławczy, Wojewoda), po rozpatrzeniu odwołania M. S. (skarżący, strona), utrzymał w mocy decyzję Starosty [...] (organ I instancji) z dnia [...] kwietnia 2019 r.orzekającą o uznaniu skarżącego z dniem [...] kwietnia 2019 r. za osobę bezrobotną i odmawiającą przyznania prawa do zasiłku.

Zaskarżona decyzja wydana została w następującym stanie sprawy.

W dniu [...] kwietnia 2019 r. skarżący zgłosił się do Powiatowego Urzędu Pracy w Z. w celu dokonania rejestracji jako bezrobotny. Podczas rejestracji przedstawił m.in.:

- świadectwo pracy wystawione w dniu [...] czerwca 2018 r. przez " [...]" Spółka Jawna Z. i R. [...] w [...], z którego wynika, że skarżący był zatrudniony w niepełnym wymiarze czasu pracy (1/2 etatu) w okresie od [...] sierpnia 2008 r. do [...] czerwca 2018 r. i stosunek pracy został rozwiązany na mocy porozumienia stron (art. 30 § 1 pkt 1 ustawy - Kodeks pracy);

- wyrok zaoczny Sądu Rejonowego w Z. IV Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych z dnia 4 lutego 2019 r., sygn. akt IV P 179/18, na mocy którego zostało zasądzone od pozwanego - "[...]" Spółki Jawnej Z. i R. S. w N. na rzecz skarżącego odszkodowanie z tytułu niezgodnego z prawem rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia, wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych, ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy oraz nakazano pozwanemu sprostowanie świadectwa pracy, poprzez podanie pełnego wymiaru czasu pracy oraz rozwiązanie stosunku pracy w wyniku rozwiązania umowy o pracę przez pracodawcę za wypowiedzeniem (art. 30 § 1 pkt 2 ustawy - Kodeks pracy) i wydanie sprostowanego świadectwa pracy w terminie 7 dni;

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00