Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 7 listopada 2019 r., sygn. II SAB/Sz 82/19

Przewlekłość postępowania

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Stefan Kłosowski (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Katarzyna Sokołowska, Sędzia NSA Danuta Strzelecka-Kuligowska po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 7 listopada 2019 r. sprawy ze skargi S. F. na przewlekłość postępowania Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w S. w przedmiocie rozpoznania wniosku I. stwierdza, że Prezydent Miasta S., z upoważnienia którego działał Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, dopuścił się przewlekłego prowadzenia postępowania w sprawie wydania decyzji w przedmiocie skierowania skarżącej S. F. do Domu Pomocy Społecznej, II. uznaje, że przewlekłość, o której mowa w punkcie I nie miała miejsca z rażącym naruszeniem prawa.

Uzasadnienie

Pismem z dnia [...] sierpnia 2019 r. S. F. (zwana dalej: "wnioskodawczynią" lub "skarżącą"), reprezentowana przez pełnomocnika (syna), wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie skargę na przewlekłe prowadzenie postępowania administracyjnego przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w S. w sprawie wydania decyzji w przedmiocie skierowania skarżącej do domu pomocy społecznej.

Wyłaniający z akt sprawy jej stan faktyczny przedstawia się następująco.

W dniu [...] kwietnia 2018 r. wpłynęło do organu pismo wnioskodawczyni, reprezentowanej przez syna, z wnioskiem o skierowanie jej do domu pomocy społecznej.

Pismem z dnia [...] kwietnia 2018 r. organ wezwał skarżącą do usunięcia, wymienionych w tym piśmie braków wniosku, ze wskazaniem, że ich nieusunięcie spowoduje pozostawienie podania bez rozpoznania.

W dniu [...] kwietnia 2018 r. został przeprowadzony wywiad środowiskowy, w czasie którego wnioskodawczyni potwierdziła, że chce ubiegać się o skierowanie do domu pomocy społecznej (w skrócie "DPS"). W dniu przeprowadzenia wywiadu środowiskowego wnioskodawczyni nie posiadała zaświadczenia lekarskiego o stanie zdrowia ze wskazaniem typu DPS, do którego powinna zostać skierowana oraz kopii dokumentacji medycznej dotyczącej dotychczasowego leczenia. Do dostarczenia

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00