Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z dnia 23 października 2019 r., sygn. II SAB/Go 174/19
Administracyjne postępowanie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wlkp. w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Adam Jutrzenka - Trzebiatowski (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Michał Ruszyński Asesor WSA Jarosław Piątek Protokolant st. sekr. sąd. Agata Przybyła po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 23 października 2019 r. sprawy ze skargi J.L. na bezczynność Burmistrza Miasta i Gminy [...] w przedmiocie rozpatrzenia wniosku o wydanie decyzji o warunkach zabudowy I. umarza postępowanie w zakresie zobowiązania organu do wydania w określonym terminie aktu, II. stwierdza, iż Burmistrz Miasta i Gminy [...] dopuścił się bezczynności, która nie miała miejsca z rażącym naruszeniem prawa, III. w pozostałym zakresie skargę oddala, IV. zasądza od Burmistrza Miasta i Gminy [...] na rzecz J.L. kwotę 597 (pięćset dziewięćdziesiąt siedem) złotych, tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.
Uzasadnienie
J.L. - reprezentowany przez pełnomocnika K.J. - wystąpił do Burmistrza Miasta i Gminy [...] z wnioskiem o ustalenie warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie biogazowni rolniczej wraz z infrastrukturą towarzyszącą o mocy do 0,4999 MW zlokalizowanej na działce o numerze ewidencyjnym [...]. Pismo to wpłynęło do wyżej wymienionego organu w dniu 11 kwietnia 2019 r. Pismem z [...] kwietnia 2019 r. nr [...] Burmistrz Miasta i Gminy, powołując się na art. 64 § 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 2096 - określanej dalej jako k.p.a.), zawiadomił pełnomocnika wnioskodawcy, iż powyższy wniosek jest niekompletny i w związku z tym należy:
1) doprowadzić wniosek do zgodności z art. 52 ust. 2 pkt 1 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 1945 - określanej dalej jako u.p.z.p.), w myśl którego wniosek o ustalenie warunków zabudowy powinien zawierać określenie granic terenu objętego wnioskiem, przedstawionych na kopii mapy zasadniczej w przypadku jej braku, na kopii mapy katastralnej, przyjętych do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, obejmujących teren, którego wniosek dotyczy, i obszaru, na który ta inwestycja będzie oddziaływać, w skali 1:500 lub 1:1000, a w stosunku do inwestycji liniowych również w skali 1:2000; do wniosku nie dołączono wymaganej przez ustawę o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym kopii mapy zasadniczej w skali 1:1000, lecz mapę ewidencyjną w skali 1:2000 (jak dla inwestycji liniowych);