Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 22 października 2019 r., sygn. III SAB/Gl 255/19

Inne

 

` Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Marzanna Sałuda Sędziowie Sędzia WSA Małgorzata Herman (spr.) Sędzia WSA Barbara Orzepowska-Kyć po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 22 października 2019 r. sprawy ze skargi A. W. na bezczynność Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w C. w przedmiocie stwierdzenia choroby zawodowej 1) stwierdza, że organ dopuścił się bezczynności oraz, że nie miała ona miejsca z rażącym naruszeniem prawa; 2) umarza postępowanie w zakresie zobowiązania organu do załatwienia sprawy; 3) oddala skargę w pozostałej części; 4) zasądza od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w C. na rzecz strony skarżącej kwotę 480 zł (słownie: czterysta osiemdziesiąt złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Pismem z [...] r., A. W. (dalej: skarżąca,) wniosła na podstawie art. 50 § 1 oraz art. 54 § 1 w zw. z art. 3 § 2 pkt 8 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz.U. z 2018 r., poz. 1302 ze zm. dalej: p.p.s.a.) za pośrednictwem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w C. (dalej: organ) skargę na bezczynność tego organu w załatwieniu wniosku o wydanie decyzji stwierdzającej chorobę zawodową jej zmarłego ojca L. W..

Skarżąca zarzucając organowi niezałatwienie sprawy w terminie określonym w art. 35 Kodeksu postępowania administracyjnego (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 2096 ze zmianami, dalej: k.p.a.) lub w przepisach szczególnych, ani w terminie wskazanym w art. 36 § 1 k.p.a., wniosła o:

uwzględnienie skargi na bezczynność organu i orzeczenie przez Sąd o istnieniu uprawnienia, a jeśli okaże się to niemożliwe to zobowiązanie organu do wydania w określonym terminie aktu administracyjnego;

stwierdzenie, że bezczynność organu miała miejsce z rażącym naruszeniem prawa;

zasądzenie od organu na rzecz skarżącego sumy pieniężnej w wysokości połowy kwoty określonej wart. 154 § 6 p.p.s.a.;

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00