Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 26 kwietnia 2019 r., sygn. I SA/Łd 38/19

Podatkowe postępowanie

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział I w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Tomasz Adamczyk Sędziowie: Sędzia WSA Bożena Kasprzak (spr.) Sędzia WSA Joanna Tarno Protokolant: Specjalista Alina Kaczmarek po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 26 kwietnia 2019 r. sprawy ze skargi W. K. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Ł. z dnia [...] r. nr [...] [...] w przedmiocie odmowy umorzenia zaległości w podatku od towarów i usług za marzec i październik 2015r., od stycznia do sierpnia i od października do grudnia 2016 r., oraz za luty, kwiecień, maj, lipiec, sierpień i wrzesień 2017r. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Naczelnika Urzędu Skarbowego w T. z dnia [...] r. o nr [...].

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] r. Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Ł., po rozpatrzeniu odwołania W. K., utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Skarbowego w T. z dnia [...] r. o odmowie umorzenia zaległości podatkowej w podatku od towarów i usług za: marzec i październik 2015 r., od stycznia do sierpnia i od października do grudnia 2016 r. oraz luty, kwiecień, maj, lipiec, sierpień i wrzesień 2017 r., w łącznej wysokości 56.266,38 zł wraz z odsetkami za zwłokę.

Jak wynika z ustalonego na potrzeby postępowania stanu faktycznego, w dniu 26 kwietnia 2018 r. wpłynął do organu podatkowego wniosek W. K. (uzupełniony w dniach 14.05.2018 r. i 17.05.2018 r.) z prośbą o umorzenie zaległości podatkowej w podatku w podatku od towarów i usług z odsetkami za zwłokę. Uzasadniając wniosek o ulgę podatnik wskazał na trudną sytuację finansową, z uwagi na fakt nieuregulowania płatności przez firmę A z siedzibą w Ł. oraz B z siedzibą w C.. Jako dowód strona załączyła sądowy nakaz zapłaty. Podatnik zwrócił uwagę, iż samotnie wychowuje dwójkę dzieci, była żona cały swój majątek przepisała na partnera, a podatnik został obciążony zajęciami komorniczymi, z których większość została uchylona. Jednocześnie wnioskodawca wskazał, że od 2014 r. prowadził sprawy związane z rozwodem, które zakończyły się w grudniu 2015 r., a obecnie toczy się sprawa o podział majątku. Nadmienił, że chce kontynuować prowadzoną działalność gospodarczą i nadal zatrudniać pracowników, a umorzenie przedmiotowej zaległości podatkowej będzie w tym pomocne.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00