Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 14 marca 2019 r., sygn. III SA/Wa 866/18

Interpretacje podatkowe; Podatek dochodowy od osób fizycznych

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Sylwester Golec (sprawozdawca), Sędziowie sędzia WSA Matylda Arnold-Rogiewicz, sędzia WSA Jacek Kaute, Protokolant referent stażysta Agnieszka Dominiak, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 14 marca 2019 r. sprawy ze skargi [...] sp. z o.o. na interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 12 stycznia 2018 r. nr 0114-KDIP3-3.4011.473.2017.2.IM w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych oddala skargę.

Uzasadnienie

B. sp. z o.o. z siedzibą w W. (dalej: "skarżąca") wnioskiem z 31 października 2017 r. zwróciła się o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ciążących na skarżącej obowiązków płatnika z tytułu zawierania umów sponsoringu oraz umów zlecenie z lekarzami biorącymi udział w szkoleniach, warsztatach medycznych.

We wniosku o wydanie interpretacji przedstawiono następujący stan faktyczny:

Skarżąca prowadzi działalność w zakresie dystrybucji i reklamy produktów medycznych i farmaceutycznych. Skarżąca prowadzi działania edukacyjne, marketingowe, bierze udział w konferencjach naukowych, kongresach, których celem jest edukacja, promocja i reklama produktów farmaceutycznych, itp. Skarżąca w ramach działań edukacyjnych i promocyjnych współpracuje z lekarzami zajmującymi się dziedzinami medycyny, w których rozwój zaangażowana jest skarżąca.

W ramach prowadzonej działalności skarżąca organizuje warsztaty medyczne (konferencje, szkolenia), w których łączy przekazywanie wiedzy medycznej ze szkoleniem pracowników służby zdrowia (lekarzy, pielęgniarek) z obsługi urządzeń medycznych dystrybuowanych przez skarżącą oraz szkolenia dotyczące produktów skarżącej. Nie są to jednak szkolenia związane z dostawą produktów i urządzeń medycznych dostarczanych określonemu podmiotowi, lecz szkolenia organizowane przez skarżącą mają na celu zapoznanie z ofertą skarżącej pracowników potencjalnych klientów skarżącej. Szkolenia odbywają się w różnych miejscach na terenie kraju, często na terenie szpitala. Skarżąca ustala temat, zakres czasowy agendy. Ponadto, Skarżąca zaprasza uczestników i decyduje o wyborze szkoleniowców. Skarżąca zapewnia uczestnikom nocleg, transport do i z miejsca szkolenia, a także wyżywienie w trakcie szkolenia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00