Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 28 grudnia 2018 r., sygn. III SA/Kr 1006/18

Ruch drogowy

 

|Sygn. akt III SA/Kr 1006/18 | [pic] W Y R O K W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Dnia 28 grudnia 2018 r., Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie, w składzie następującym:, Przewodniczący Sędzia: WSA Janusz Kasprzycki, Sędziowie: WSA Janusz Bociąga (spr.), WSA Ewa Michna, Protokolant: Tomasz Famulski, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 18 grudnia 2018 r., sprawy ze skargi Prezydenta Miasta Krakowa na akt Wojewody Małopolskiego z dnia 17 lipca 2018 r. nr WI-V.8170.49.2017 w przedmiocie wyznaczenia nowego terminu na realizację nakazów zmiany organizacji ruchu drogowego skargę oddala.

Uzasadnienie

Prezydent Miasta Krakowa złożył wniosek 3 lipca 2018 r. do Wojewody Małopolskiego odnośnie zmiany terminów realizacji nakazów Wojewody z 18 czerwca 2018 r. a to nakazu

1. zmiany organizacji ruchu poprzez usunięcie na wlotach ulic Bożego Ciała, Jakuba, Na przejściu, Wąskiej oraz na placu Wolnica w Krakowie znaków B-1 zakaz ruchu w obu kierunkach, tworzących tzw. Strefę ograniczonego ruchu a zezwalających na wjazd do tej strefy podmiotów wskazanych na tabliczkach pod znakami;

2. na terenie miasta Krakowa zapisów na tabliczkach pod znakami zakazu zezwalających na niestosowanie się do tych znaków drogowych kierującym posiadającym zezwolenie zarządcy drogi.

Prezydent argumentował wniosek koniecznością dłuższego czasu na dokonanie stosowanych zmian w terenie. Wniósł o zmianę terminów realizacji w/w nakazów do 30 listopada 2018 r. Następnie pismem z dnia 11 lipca 2018 r. uzupełnił wniosek stwierdzając, że Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie przygotował projekty organizacji ruchu celem realizacji w/w 3 nakazów z dnia 18 czerwca 2018 r. Wskazał, że opracowywane są dodatkowe projekty organizacji ruchu, celem wypracowania nowych rozwiązań uwzględniających wydane nakazy. Zatwierdzenie organizacji ruchu winno nastąpić na podstawie projektu organizacji ruchu uwzględniającego wnioski wynikające z przeprowadzonych analiz organizacji i bezpieczeństwa ruchu {S 3 ust. 1 pkt 2 i pkt 3 w związku z § 6 ust 1), okoliczności stanowiące o charakterystyce ruchu na drodze, a także winno zostać poprzedzone wytworzeniem lub pozyskaniem dokumentacji (w tym konsultacji i uzgodnień) stanowiącej podstawy materialne zatwierdzenia projektu organizacji ruchu i uzasadnienie dla wprowadzenia obecnie obowiązującej organizacji ruchu. Niemożność realizacji nakazu ma w tym przypadku charakter obiektywny. Jest to spowodowane koniecznością inwentaryzacji oznakowania na całym obszarze miasta Krakowa, koniecznością zlecenia prac wybranemu podmiotowi profesjonalnemu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00