Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Bydgoszczy z dnia 28 listopada 2018 r., sygn. II SA/Bd 634/18

Zagospodarowanie przestrzenne

 

Dnia 28 listopada 2018 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący: sędzia WSA Jarosław Wichrowski Sędziowie: sędzia WSA Joanna Brzezińska (spr.) sędzia WSA Anna Klotz Protokolant: asystent sędziego Magdalena Gadecka-Kauczor po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 28 listopada 2018 roku sprawy ze skargi M. M. i J. M. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego we W. z dnia [...] kwietnia 2018 r. nr [...] w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy 1. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Burmistrza Miasta L. z dnia [...] lutego 2018 r. nr [...], 2. zasądza od Samorządowego Kolegium Odwoławczego we W. solidarnie na rzecz M. M. i J. M. kwotę [...] ([...]) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] lutego 2018r. nr [...], Burmistrz Miasta L., po rozpatrzeniu wniosku T. G., ustalił warunki zabudowy w granicach określonych liniami rozgraniczającymi teren inwestycji na mapie stanowiącej załącznik graficzny nr 1 do decyzji dla zamierzenia inwestycyjnego polegającego na rozbudowie i nadbudowie budynku garażowego wraz ze zmianą sposobu użytkowania na budynek mieszkalny, na działce o numerze ewidencyjnym nr [...], położonej przy ul. [...], w obrębie ewidencyjnym nr [...] miasta L..

W uzasadnieniu organ wskazał, że przedmiot decyzji mieści się w założeniach art. 59 ust. 1 i spełnia warunek zawarty w art. 61 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003r. planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz.U. z 2017r., poz. 1073 ze zm. - dalej "u.p.z.p."). Zamierzenie inwestycyjne dotyczące rozbudowy i nadbudowy budynku garażowego oraz zmiana sposobu użytkowania na budynek mieszkalny stanowi nową zabudowę zgodnie z art. 53 ust. 3 pkt 2, art. 61 ust. 1 pkt 4 u.p.z.p. wykonano analizę stanu faktycznego i prawnego terenu wskazanego przez inwestora dla ustalenia warunków zabudowy. Organ przedstawił wyniki powyższej analizy, opisując ustalenia w zakresie cech działki inwestycyjnej i działek sąsiednich (rodzaj zabudowy, powierzchnia, klasyfikacja gruntów). Brak jest obowiązującego dla terenu inwestycji miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego a przedmiotowy teren w poprzednio obowiązującym m.p.z.p. przeznaczony był pod zabudowę mieszkaniową. Zamierzona inwestycja nie jest przedsięwzięciem mogących znacząco oddziaływać na środowisko; że teren inwestycji leży poza obszarami chronionymi w rozumieniu ustawy o ochronie przyrody i podlegającymi ochronie w rozumieniu ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami; że ustalona linia zabudowy w odległości 9,5 m licząc od zewnętrznej krawędzi jezdni drogi wojewódzkiej ul. [...] pozostaje bez zmian; że nie jest wymagane uzyskanie zgód na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych na cele nierolnicze; oraz że decyzja uzyskała wymagane uzgodnienia organów, przewidziane przepisami szczególnymi. Organ stwierdził, że inwestycja spełnia warunki opisane w art. 61 ust. 1 oraz art. 53 ust. 4 u.p.z.p. Do decyzji załączono mapę geodezyjną w skali 1:100 oraz analizę funkcji, cech zabudowy i zagospodarowania terenu, na którym przewiduje się realizację inwestycji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00