Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 16 października 2018 r., sygn. II SA/Łd 570/18

Administracyjne postępowanie

 

Dnia 16 października 2018 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział II w składzie następującym: Przewodnicząca Sędzia WSA Joanna Sekunda -Lenczewska Sędziowie Sędzia WSA Jolanta Rosińska (spr.) Sędzia WSA Joanna Tarno Protokolant Specjalista Anna Kośka po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 16 października 2018 roku sprawy ze skargi M. K. na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w S. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie stwierdzenia niedopuszczalności odwołania - oddala skargę. a.bł.

Uzasadnienie

W dniu 30 stycznia 2018 r. M. J. wystąpiła z wnioskiem do Prezydenta Miasta Z. ustalenie warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na zmianie sposobu użytkowania pawilonu handlowo-usługowego z garażem na zakład pogrzebowy na działce nr 163/2 (obręb [...]) w Z.

W toku prowadzonego postępowania, tj. w dniu [...] r., został sporządzony projekt decyzji o warunkach zabudowy nr [...], znak: [...].

Od projektu decyzji wnieśli odwołania M. K., reprezentowana przez adwokata W. O. oraz M. K.

Postanowieniem z dnia [...] r. nr [...] Samorządowe Kolegium Odwoławcze w S., na podstawie art. 134 w zw. z art. 127 § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (tj. Dz.U. z 2017 r., poz. 1257 ze zm.), stwierdziło niedopuszczalność odwołania M.K. oraz M. K. od projektu decyzji Prezydenta Miasta Z. z dnia [...] r., nr [...], znak: [...], w przedmiocie warunków zabudowy. Kolegium wyjaśniło, że organ administracji publicznej załatwia sprawę przez wydanie decyzji, chyba że przepisy kodeksu stanowią inaczej. Ustalenie warunków zabudowy dla planowanej inwestycji wymaga wydania decyzji przez organ administracji. Zgodnie bowiem z treścią art. 59 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (tj. Dz.U. z 2017 r., poz. 1073 ze zm.), zmiana zagospodarowania terenu w przypadku braku planu miejscowego, polegająca na budowie obiektu budowlanego lub wykonaniu innych robót budowlanych, a także zmiana sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części, z zastrzeżeniem art. 50 ust. 1 i art. 86, wymaga ustalenia, w drodze decyzji warunków zabudowy. Przepis art. 50 ust. 2 stosuje się odpowiednio.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00