Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 21 lutego 2018 r., sygn. I SA/Ol 47/18

Egzekucyjne postępowanie

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący sędzia WSA Wojciech Czajkowski (sprawozdawca) Sędziowie sędzia WSA Ryszard Maliszewski sędzia WSA Przemysław Krzykowski po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 21 lutego 2018 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi P. M. na postanowienie Dyrektora Izby Administracji Skarbowej z dnia "[...]", nr "[...]" w przedmiocie określenia wysokości kosztów egzekucyjnych 1. uchyla zaskarżone postanowienie, 2. zasądza od Dyrektora Izby Administracji Skarbowej na rzecz skarżącego kwotę 357 (trzysta pięćdziesiąt siedem ) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

P. M. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie skargę na postanowienie Dyrektora Izby Administracji Skarbowej z dnia "[...]"r. w przedmiocie określenia wysokości kosztów egzekucyjnych.

Z uzasadnienia powołanego rozstrzygnięcia wynika, że Naczelnik Urzędu Skarbowego prowadził postępowanie egzekucyjne wobec majątku zobowiązanego, na podstawie dwóch tytułów wykonawczych z dnia "[...]"r. o nr "[...]"."[...]". organ egzekucyjny wszczął egzekucję administracyjną doręczając dłużnikowi zajętej wierzytelności - Bank S.A. zawiadomienie z tego dnia o zajęciu wierzytelności z rachunku bankowego i wkładu oszczędnościowego. Odpisy tytułów wykonawczych wraz z powyższym zawiadomieniem doręczono zobowiązanemu "[...]"r.. Dłużnik zajętej wierzytelności zrealizował w całości zajęcie w dniu "[...]"r., co skutkowało zakończeniem egzekucji.

Pismem do Naczelnika Urzędu Skarbowego z dnia "[...]"r., strona podniosła zarzut częściowego wykonania obowiązku.

Postanowieniem z "[...]"r. Naczelnik Urzędu Skarbowego uznał zarzut wykonania w części obowiązku za zasadny. Uwzględnił bowiem fakt, iż tytuł wykonawczy nr "[...]"został wystawiony już po dokonaniu przez skarżącego w dniu "[...]" wpłaty w kwocie 2.000 zł. W związku z powyższym organ egzekucyjny dokonał przeliczenia kosztów należnych z tytułu opłaty manipulacyjnej i opłaty za zajęcie wierzytelności z rachunku bankowego od właściwej, uwzględniającej wpłatę z "[...]"należności, wskutek czego powstała różnica w kwocie 119,90 zł, zwrócona stronie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00