Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 12 października 2017 r., sygn. II SA/Sz 941/17

Zagospodarowanie przestrzenne

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Marzena Iwankiewicz, Sędziowie Sędzia NSA Stefan Kłosowski,, Sędzia WSA Katarzyna Sokołowska (spr.), , po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 12 października 2017 r. sprawy ze skargi Parafii Rzymskokatolickiej pod wezwaniem [...] w S. na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w S. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie odmowy wszczęcia postępowania w sprawie ustalenia warunków zabudowy I. uchyla zaskarżone postanowienie oraz poprzedzające je postanowienie Wójta Gminy S. z dnia [...] znak: [...], II. zasądza od Samorządowego Kolegium Odwoławczego w S. na rzecz skarżącej Parafii Rzymskokatolickiej pod wezwaniem [...] w S. kwotę [...] ([...]) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Postanowieniem z dnia [...] r., nr [...], wydanym

na podstawie art. 61a § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2016 r., poz. 23 ze zm.), zwanej dalej: "k.p.a.", w związku z art. 3 ustawy z dnia 20 maja 2016 r. o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych (Dz. U. z 2016 r., poz. 961), zwanej dalej: "u.i.z.e.w.", Wójt Gminy S., odmówił wszczęcia postępowania, na wniosek Parafii [...], w sprawie ustalenia warunków zabudowy terenu działki nr [...], położonej w obrębie ewidencyjnym K., gm. S., dla inwestycji polegającej na budowie trzech zespolonych wież z zespołami prądotwórczymi.

Jak ustalił organ, w dniu 30 stycznia 2017 r. wpłynął wniosek Proboszcza reprezentującego Parafię [...], w sprawie ustalenia warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie sześciu kolumn obrotowych, wykorzystujących siłę wiatru do wytwarzania energii elektrycznej. Organ wskazał, że jak wynika z wniosku, obiekt będzie składał się z sześciu zespolonych konstrukcyjnie stalowych kolumn (wież) o wysokości 15 m, trwale związanych z gruntem, posiadających fundament, na których umiejscowione będą obrotowe nawiewnice. Dodał, że przy budowli zaplanowano szafy sterowniczo-kontrolne i złącze kablowe. Planowany obiekt służyć ma produkcji energii elektrycznej za pomocą siły wiatru, a maksymalna zainstalowana moc produkcji energii wyniesie 0,95 MW.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00