Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 31 października 2017 r., sygn. I SA/Gl 750/17

Podatek dochodowy od osób prawnych

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Eugeniusz Christ, Sędziowie WSA Agata Ćwik-Bury, Beata Machcińska (spr.), Protokolant st. sekr. sąd. Marta Mielczarek, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 31 października 2017 r. sprawy ze skargi A S. A. w G. na interpretację Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych 1) uchyla zaskarżoną interpretację, 2) zasądza od Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej na rzecz strony skarżącej kwotę 457 (czterysta pięćdziesiąt siedem) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi A S.A. w G. (dalej: "skarżąca spółka" lub "skarżąca") jest interpretacja indywidualna Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia [...] nr [...] dotycząca podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia uprawnienia do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych tytułem zapłaty dodatkowych opłat będących częścią wynagrodzenia za przejęcie działalności produkcyjnej.

Stan sprawy przedstawia się następująco.

1. W dniu 14 grudnia 2016 r. spółka wystąpiła o wydanie interpretacji indywidualnej we wskazanym przedmiocie.

1.1. W uzasadnieniu przedstawiła następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych z siedzibą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i producentem wysokiej jakości chemikaliów dla branży przemysłowej, który wchodzi w skład międzynarodowej grupy B (dalej: Grupa). W celu optymalizacji działalności Grupa ta zdecydowała się na przeniesienie sfery produkcyjnej do skarżącej spółki z innej (holenderskiej) spółki (dalej nazywanej kontrahentem), która także do niej należy. W świetle złożonego oświadczenia, transakcja ta nie stanowi sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa, proces przejęcia działalności produkcyjnej już trwa, a po zakończeniu czynności restrukturyzacyjnych działalność kontrahenta będzie obejmowała wyłącznie sprzedaż i marketing. Natomiast wynagrodzenie należne kontrahentowi ustalono jako sumę wartości sprzedawanych aktywów oraz wysokości dodatkowych opłat związanych ze sprzedażą, którymi są:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00