Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gdańsku z dnia 18 października 2017 r., sygn. I SA/Gd 1206/17

Podatek dochodowy od osób fizycznych

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Ewa Wojtynowska, Sędziowie Sędzia WSA Janina Guść (spr.), Sędzia WSA Irena Wesołowska, Protokolant Starszy Sekretarz sądowy Agnieszka Rupińska, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 18 października 2017 r. sprawy ze skargi L.N. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w G. z dnia 21 czerwca 2017 r., nr [...], [...] w przedmiocie odmowy stwierdzenia nadpłaty w zryczałtowanym podatku dochodowym od osób fizycznych za miesiące październik, listopad i grudzień 2016 roku oddala skargę.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia 21 czerwca 2017 r., po rozpatrzeniu odwołania L. N. od decyzji Naczelnika Urzędu Skarbowego w [...] z dnia 21 marca 2017 r. w przedmiocie odmowy stwierdzenia nadpłaty w zryczałtowanym podatku dochodowym od osób fizycznych za październik, listopad i grudzień 2016 r., Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w [...] utrzymał w mocy decyzję organu pierwszej instancji.

Podstawę wydania powyższej decyzji stanowiły następujące okoliczności faktyczne i prawne:

L. N. w dniu 27 grudnia 2016 r. wystąpił z wnioskiem o stwierdzenie nadpłat zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych za: październik 2016 r. (33.702,00 zł), listopad 2016 r. (33.702,00 zł) i grudzień 2016 r. (33.702,00 zł).

W uzasadnieniu wniosku podatnik wyjaśnił, że na podstawie kontraktu menedżerskiego z dnia 22 października 2015 r. świadczył dla "A" S.A.

- spółki z udziałem Skarbu Państwa, usługi zarządzania pełniąc funkcję Prezesa Zarządu w ramach wieloosobowego zarządu. W związku z tym, że podatnik posiadał dostęp do szczególnie ważnych informacji, których ujawnienie mogłoby narazić spółkę na szkodę, został on zobowiązany do powstrzymania się od prowadzenia działalności konkurencyjnej w okresie 12 miesięcy po rozwiązaniu umowy, bez możliwości wypowiedzenia, odstąpienia, czy zwolnienia z zakazu konkurencji. Z tytułu podporządkowania się zakazowi konkurencji spółka zobowiązała się wypłacać podatnikowi odszkodowanie w wysokości 100% podstawowego miesięcznego wynagrodzenia określonego umową za każdy miesiąc obowiązywania zakazu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00