Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 15 lutego 2017 r., sygn. II SA/Rz 1009/16

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący WSA Paweł Zaborniak /spr./ Sędziowie WSA Joanna Zdrzałka WSA Maciej Kobak Protokolant specjalista Anna Mazurek - Ferenc po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w trybie uproszczonym w dniu 15 lutego 2017 r. sprawy ze skargi Z. M. na decyzję Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego z dnia [...] maja 2016 r. nr [...] w przedmiocie braku podstaw do stwierdzenia choroby zawodowej -skargę oddala-

Uzasadnienie

II SA/Rz 1009/16

UZASADNIENIE

Przedmiotem skargi Z.M. jest decyzja [...] Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, dalej PPWIS z dnia [...] maja 2016 r. nr [...] w przedmiocie braku podstaw do stwierdzenia choroby zawodowej, którą wydano w następującym stanie sprawy.

W dniu 24 grudnia 2013 r. do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w [...] wpłynęło podpisane przez lekarza medycyny pracy zgłoszenie podejrzenia u Z.M. choroby zawodowej - obustronnego odbiorczego przytępienia słuchu. Po sporządzeniu karty oceny narażenia zawodowego skierowano ww. na badania w celu rozpoznania choroby zawodowej. Badanie wykonano w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy (orzeczenie z dnia [...] grudnia r. nr [...], a na skutek złożonego przez niego odwołania od ww. orzeczenia w Instytucie Medycyny Pracy im. [...] w [...] (orzeczenie z dnia [...] lutego r. nr [...]). Obie te jednostki orzecznicze zgodnie orzekły o braku podstaw do rozpoznania u badanego choroby zawodowej w postaci obustronnego trwałego odbiorczego ubytku słuchu typu ślimakowego lub czuciowo-nerwowego spowodowanego hałasem, wyrażonego podwyższeniem progu słuchu o wielkości co najmniej 45 dB w uchu lepiej słyszącym, obliczonego jako średnia arytmetyczna dla częstotliwości audiometrycznych 1, 2 i 3 kHz.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00