Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z dnia 21 grudnia 2016 r., sygn. II SA/Go 919/16

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Sławomir Pauter Sędziowie Sędzia WSA Michał Ruszyński Sędzia WSA Grażyna Staniszewska (spr.) Protokolant st. sekr. sąd. Elżbieta Dzięcielewska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 21 grudnia 2016 r. sprawy ze skargi M.S. na rozkaz personalny Komendanta Wojewódzkiego Policji z dnia [...] r., nr [...] w przedmiocie zwolnienia z zajmowanego stanowiska oddala skargę.

Uzasadnienie

Rozkazem personalnym z dnia [...] sierpnia 2016 r. nr [...] Komendant Wojewódzki Policji, działając na podstawie art. 138 § 1 w związku z art. 127 § 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 23 ze zm.), utrzymał w mocy rozkaz personalny Komendanta Miejskiego Policji z dnia [...] lipca 2016 r. nr [...] w przedmiocie zwolnienia z dniem [...] lipca 2016 r. sierż. M.S. z zajmowanego stanowiska i przeniesienia do dyspozycji Komendanta Miejskiego Policji, bez zmian składników uposażenia, na podstawie art. 37a ust. 1 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2015 r. poz. 355 ze zm.).

Powyższe rozstrzygnięcie zostało wydane w następującym stanie faktycznym sprawy.

Orzeczeniem z dnia [...] czerwca 2016 r. nr [...] komisja lekarska podległa ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych Skład Orzekający uznała M.S. - policjantkę Ogniwa Kontroli Ruchu Drogowego Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji za zdolną do służby w Policji z ograniczeniem - czasowo niezdolną do służby na zajmowanym stanowisku. Przeciwwskazaniem została objęta praca z narażeniem na obciążenie kręgosłupa (dźwiganie, gwałtowne zmiany pozycji, nagłe zmiany ułożenia tułowia).

W uzasadnieniu wskazanego wyżej rozkazu personalnego z dnia [...] lipca 2016 r. Komendant Miejski Policji zwrócił uwagę, iż służba na stanowiskach policyjnych wymaga od policjantów pełnej sprawności fizycznej i psychicznej, zapewniającej właściwą realizację zadań służbowych, w tym również zdolności ruchowych (wielokrotne wsiadanie i wysiadanie z radiowozów, dźwiganie, nagłe zmiany pozycji ciała i wymuszona wielogodzinna pozycja ciała). W związku z brakiem stanowiska w KMP, na którym funkcjonariuszka z takim ograniczeniem mogłaby pełnić służbę, M.S. została przeniesiona do dyspozycji Komendanta Miejskiego Policji, w myśl art. 37a ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00