Wyrok WSA w Łodzi z dnia 13 października 2016 r., sygn. II SA/Łd 396/16
Dnia 13 października 2016 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział II w składzie następującym: Przewodnicząca Sędzia WSA Renata Kubot-Szustowska, Sędziowie Sędzia WSA Jolanta Rosińska (spr.), Sędzia WSA Sławomir Wojciechowski, Protokolant Pomocnik sekretarza Izabela Bielińska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 13 października 2016 roku sprawy ze skargi M. O. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w P. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie warunków zabudowy dla zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego oddala skargę. LS
Uzasadnienie
Zaskarżoną decyzją z dnia [...] znak [...] Samorządowe Kolegium Odwoławcze w P., po rozpatrzeniu odwołania I. K., uchyliło decyzję Wójta Gminy G. z dnia [...]znak [...] i przekazało sprawę do ponownego rozpatrzenia organowi I instancji.
Jak wynika z akt administracyjnych sprawa dotycząca wniosku M.O. o ustalenie warunków zabudowy dla wnioskowanej inwestycji była już przedmiotem rozpatrzenia przez Kolegium, które decyzją z dnia [...] lipca 2015 r. znak [...] uchyliło decyzję organu I instancji i przekazało mu sprawę do ponownego rozpatrzenia.
Kontynuując postępowanie Wójt Gminy G. decyzją z dnia [...] ustalił warunki zabudowy dla inwestycji polegającej na zmianie sposobu użytkowania budynku gospodarczego spełniającego funkcję ganku przy istniejącym budynku mieszkalnym oraz zmianie sposobu użytkowania poddasza gospodarczego na cele mieszkalne w tymże budynku mieszkalnym na działce nr ewid. 126/2, obręb [...], gmina G.
Zdaniem organu I instancji inwestycja spełnia wszystkie warunki określone w art. 61 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U. z 2015 r., poz. 199 z późn. zm.), dalej w skrócie "u.p.z.p.". Powołując się na wyniki analizy zagospodarowania terenu, przewidzianej przepisami rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie sposobu ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (Dz.U. nr 164, poz. 1588) - w skrócie "rozporządzenie", stanowiące załączniki nr 2 (część opisowa i graficzna) do decyzji, organ stwierdził, że projektowana zmiana sposobu użytkowania stanowi kontynuację istniejącej funkcji zabudowy w obszarze analizowanym i ustalił następujące warunki zagospodarowania terenu oraz jego zabudowy: