Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 20 września 2016 r., sygn. II SA/Łd 324/16

 

Dnia 20 września 2016 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział II w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Arkadiusz Blewązka, Sędziowie Sędzia NSA Grzegorz Szkudlarek, Sędzia WSA Sławomir Wojciechowski (spr.), Protokolant Starszy sekretarz sądowy Anna Kośka po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 20 września 2016 roku sprawy ze skargi T. G. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Ł. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy dla inwestycji 1) uchyla zaskarżoną decyzję; 2) zasądza od Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Ł. na rzecz T. G. kwotę 500 (pięćset) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania. a.bł.

Uzasadnienie

Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Ł. decyzją z dnia [...], nr [...], po rozpoznaniu odwołania T. G., utrzymało w mocy decyzję Prezydenta Miasta Ł. Dnia [...], nr [...] w sprawie ustalenia warunków zabudowy.

Stan faktyczny sprawy przedstawia się w sposób następujący:

Prezydent Miasta Ł. decyzją z dnia [...], po rozpoznaniu wniosku R. R., ustalił warunki zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku mieszkalnego jednorodzinnego z garażem, urządzeń budowlanych oraz zjazdu przewidzianej do realizacji w Ł. przy ul. A (działki nr ewid. 112/4 i 114/12 oraz fragmenty działek nr ewid. 114/11 i 114/8, obręb [...]). Jako podstawę prawną rozstrzygnięcia organ wskazał przepis art. 59 ust. 1 i art. 60 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 roku o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jedn. Dz. U. z 2015 roku, poz. 199 ze zm., dalej jako: "u.p.z.p."). W decyzji organ określił zasady zabudowy wskazując, iż nieprzekraczalna linia zabudowy została wyznaczona w załączniku graficznym, a wskaźnik wielkości powierzchni nowej zabudowy w stosunku do powierzchni działki nr 112/4 ma wynosić od 0,11 do 0,32. Szerokość elewacji frontowej (od ul. A) ma wynosić od 11 m do 21 m, a wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej, jej gzymsu lub attyki od 3 m do 10 m. Kształtując natomiast geometrię dachu organ wskazał, że dach ma być o spadkach głównych połaci dachowych od 0° do 30°, wysokość głównej kalenicy, attyki ma mieścić się w przedziale od 3 m do 10 m, a jej kierunek ma być równoległy lub prostopadły względem bocznych granic działki nr ewid. 112/4.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00