Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 29 czerwca 2016 r., sygn. I SA/Łd 393/16

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział I w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Tomasz Adamczyk Sędziowie: Sędzia WSA Joanna Tarno Sędzia WSA Joanna Grzegorczyk-Drozda (spr.) Protokolant: St. sekretarz sądowy Dominika Borowska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 29 czerwca 2016 r. sprawy ze skargi A Spółki Akcyjnej z siedzibą w W. na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w P. T. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie nadania rygoru natychmiastowej wykonalności decyzji określającej wysokość zobowiązania podatkowego z tytułu podatku od nieruchomości za 2010 r. oddala skargę.

Uzasadnienie

Samorządowe Kolegium Odwoławcze w P. postanowieniem z [...] nr [...] utrzymało w mocy postanowienie Wójta Gminy G. z [...] w sprawie nadania rygoru natychmiastowej wykonalności nieostatecznej decyzji z [...] października 2015 r. określającej A S.A. (poprzednio B S.A.) wysokość zobowiązania podatkowego w podatku od nieruchomości za 2010 r. w kwocie 79.119 zł.

W uzasadnieniu SKO wskazało, że w treści postanowienia pierwszej instancji organ przywołał treść art. 239a i art. 239b § 1 pkt 4 i § 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tekst jednolity: Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.; dalej: O.p.) i stwierdził, że postępowanie zakończone decyzją z [...] października 2015 r., było celowo przedłużane, spółka odmawiała współpracy, treść składanych przez nią odpowiedzi wskazywała na chęć opóźnienia wydania decyzji kończącej postępowanie, zaś po wydaniu decyzji nie zapłaciła należności z niej wynikającej. Ponadto spółka wniosła odwołanie od decyzji, które uniemożliwi zakończenie postępowania podatkowego przed upływem terminu przedawnienia. W ocenie organu pierwszej instancji, działania spółki miały na celu doprowadzenie do przedawnienia należnego podatku, uzasadnione było zatem prawdopodobieństwo, że zobowiązanie to nie zostanie wykonane.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00