Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 18 maja 2016 r., sygn. II SA/Sz 1480/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Renata Bukowiecka-Kleczaj (spr.), Sędziowie Sędzia WSA Barbara Gebel, Sędzia NSA Elżbieta Makowska, Protokolant starszy sekretarz sądowy Małgorzata Płocharska-Małys, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 18 maja 2016 r. sprawy ze skargi S. K. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w S. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie warunków zabudowy oddala skargę.

Uzasadnienie

Burmistrz decyzją z dnia [...] r., Nr[...] , po rozpoznaniu wniosku H. A. dnia [...] r., na podstawie art. 59 ust. 1, art. 60 ust. 1 i art. 54 w zw. z art. 64 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2012 r., poz. 647 z późn. zm.), ustalił warunki zabudowy dla inwestycji polegającej na przebudowie, rozbudowie i nadbudowie o piętro i poddasze użytkowe usługowo-mieszkalne w istniejącym budynku handlowo-usługowym na terenie działki nr [...] obr. [...] , m. N., określając między innymi:

- linie zabudowy - zgodnie z załącznikiem graficznym;

- wskaźnik wielkości powierzchni w stosunku do powierzchni działki: max. 76 %;

- szerokość elewacji frontowej - max. 12 m;

- wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej, jej gzyms lub attyka - maksymalna wysokość od poziomu terenu do okapu - max. 8,5 m, maksymalna wysokość od poziomu terenu do kalenicy - max. 9,5 m;

- geometrię dachu: kąt nachylenia dachu - 25 - 45 stopni, układ połaci dachowych - dwuspadowy lub wielospadowy, układ kalenicy - równoległy do ulicy 700-lecia, z dopuszczeniem budowy lukarn i okien połaciowych.

W uzasadnieniu swojej decyzji Burmistrz wyjaśnił, że w związku z brakiem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu objętego inwestycją, zgodnie z art. 4 ust. 2 pkt 1 i art. 59 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ustalono warunki zabudowy w oparciu o wniosek wraz z załącznikami. W wyniku przeprowadzonej analizy oraz wizji lokalnej organ stwierdził, że spełnione zostały warunki niezbędne do wydania decyzji o warunkach zabudowy określone w art. 61 ust. 1 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Zgodnie z art. art. 53 ust. 3 tej ustawy, organ dokonał analizy warunków i zasad zagospodarowania terenu oraz jego zabudowy, wynikających z przepisów odrębnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00