Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 10 maja 2016 r., sygn. II SA/Łd 29/16

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi Wydział II w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia NSA Zygmunt Zgierski (spr.) Sędziowie: Sędzia WSA Arkadiusz Blewązka Sędzia NSA Anna Stępień Protokolant: St. sekretarz sądowy Magdalena Rząsa po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 10 maja 2016 r. przy udziale - sprawy ze skargi A Spółki z o.o. z siedzibą w K. na postanowienie [...] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Ł. z dnia [...] nr [...] znak: [...] w przedmiocie opłaty legalizacyjnej oddala skargę. LS

Uzasadnienie

II SA/Łd 29/16

Uzasadnienie

Pismem z dnia 11 czerwca 2014 r. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Ł. Delegatura w S. poinformował Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w K., że w trakcie kontroli w dniu 9 czerwca 2014 r. spółka A w K. nie przedstawiła dokumentów, na podstawie których został wybudowany zbiornik do gromadzenia ścieków pochodzących z myjni samochodów żywieckich.

W dniu 26 września 2014 r. organ nadzoru budowlanego przeprowadził kontrolę, w trakcie której ustalono, że na działce nr [...] położonej w K. przy ul. A znajduje się żelbetowy zbiornik do gromadzenia ścieków pochodzących z myjni samochodów żywieckich o wymiarach 11,5 x 7,0 x 1,7 m. Pełnomocnik inwestora wyjaśnił, że zakład uboju trzody chlewnej A uzyskał w dniu [...] pozwolenie zintegrowane wydane przez Starostę [...], zezwalające na ubój żywca i produkcję mięsa w zakładzie położonym przy ul. A w K.. Następnie decyzją z dnia [...] Starosta [...] zmienił ww. pozwolenie zintegrowane, które powtórnie zostało zmienione decyzją z dnia [...]. Zgodnie z ostatnią decyzją gnojowica powstająca w pomieszczeniach magazynowych żywca została zakwalifikowana jako produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego, dla których nie mają zastosowania przepisy ustawy o odpadach, natomiast są kwalifikowane na podstawie przepisów weterynaryjnych jako materiał kat. II, który jako produkt uboczny pochodzenia zwierzęcego gromadzony jest w bezodpływowym zbiorniku o pojemności 320 m3. Ponadto ścieki z mycia samochodów żywieckich z myjni brudnej będą magazynowane w szczelnym bezodpływowym zbiorniku o pojemności 190 m3, które następnie przekazywane będą uprawnionym odbiorcom do rolniczego wykorzystania ścieków. W trakcie kontroli interwencyjnej Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Ł. przeprowadzonej w Zakładzie A ustalono, że bezodpływowy zbiornik do gromadzenia ścieków z myjni samochodów żywieckich o pojemności 190 m3 wykonany został na przełomie maja i czerwca 2014 r. bez dokumentów wymaganych przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz.U. z 2013 r. poz. 1409 ze zm.), dalej P.b. Do dnia 5 czerwca 2014 r. ścieki z mycia samochodów żywieckich odprowadzane były do zbiornika na gnojowicę o pojemności 320m3, a po tym dniu ścieki te kierowane były do zbiornika będącego przedmiotem niniejszego postępowania.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00