Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 29 kwietnia 2016 r., sygn. I SA/Wr 87/16

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Jadwiga Danuta Mróz, Sędziowie Sędzia WSA Barbara Ciołek, Sędzia WSA Zbigniew Łoboda (sprawozdawca), Protokolant Starszy referent Magdalena Dworszczak, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 29 kwietnia 2016 r. przy udziale sprawy ze skargi B. K. i Z. K. na interpretację indywidualną Burmistrza K. z dnia [...] listopada 2015 r. nr [...] w przedmiocie podatku od nieruchomości oddala skargę w całości.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi B.K. i Z.K. była - wydana na ich wniosek - interpretacja indywidualna Burmistrza K. z dnia 4.11.2015 r. (nr RF.310 59 2015 2) w przedmiocie przepisów o podatku od nieruchomości.

Występując z żądaniem wydania interpretacji indywidualnej wnioskodawcy przedstawili, że są właścicielami lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość, położonego w Karpaczu. Wnioskodawcy nie prowadzą działalności gospodarczej. Strony zawarły z firmą A. sp. z o.o. z siedzibą w W. umowę, na mocy której wynajęli jej wymieniony lokal mieszkalny. Zgodnie z umową, spółka ma prawo do dalszego podnajmowania osobom trzecim przedmiotowego lokalu w celu świadczenia usług krótkotrwałego zakwaterowania. W umowie zawarto także postanowienie, że właściciele (B i Z. K.) są uprawnieni do korzystania z lokalu na własne potrzeby. Oznacza to, że umowa nie wyłącza prawa właścicieli do korzystania z lokalu, a najemca nie ma do lokalu wyłącznego prawa.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00