Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 7 kwietnia 2016 r., sygn. II SAB/Sz 1/16
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Arkadiusz Windak, Sędziowie Sędzia WSA Barbara Gebel,, Sędzia WSA Katarzyna Grzegorczyk-Meder (spr.), , po rozpoznaniu w trybie uproszczonym w dniu 7 kwietnia 2016 r. sprawy ze skargi A. K. na przewlekłość postępowania Prezydenta Miasta S. w przedmiocie ustalenia warunków zabudowy I. stwierdza, że Prezydent Miasta S. dopuścił się przewlekłego prowadzenia postępowania, II. stwierdza, że przewlekłe prowadzenie postępowania nie miało miejsca z rażącym naruszeniem prawa, III. wymierza Prezydentowi Miasta S. grzywnę w wysokości [...] ([...]) złotych, IV. zasądza od Prezydenta Miasta S. na rzecz skarżącego A. K. kwotę [...] ([...]) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.
Uzasadnienie
A. K., reprezentowany przez adwokat E. Ś., pismem
z dnia [...]r. złożył skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego
w S. na przewlekłe prowadzenie postępowania administracyjnego przez Prezydenta Miasta S. w sprawie ustalenia warunków zabudowy.
Powyższa skarga została wniesiona w następującym stanie faktycznym.
Wnioskiem z dnia [...] r. A. K., reprezentowany przez pełnomocnika R. M., zwrócił się do Prezydenta Miasta S.
o ustalenie warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie usług gastronomii [...] ) przy ul. [...] w S.
Pismem z dnia [...] r. organ zawiadomił wnioskodawcę, że w dniu
[...] r. zostało wszczęte postępowanie w sprawie ustalenia warunków zabudowy dla wnioskowanej inwestycji.
Pismami z dnia [...] r. organ zwrócił się odpowiednio do Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w S. z prośbą o uzgodnienie przedmiotowej inwestycji oraz do Biura Planowania Przestrzennego Miasta z prośbą o udzielenie informacji w zakresie przewidywanego terminu uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu objętego wnioskiem, zgodności przedmiotowej inwestycji z projektem planu miejscowego oraz ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta S. , ewentualnego istnienia dla terenu objętego wnioskiem obowiązku sporządzenia planu miejscowego.