Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 10 marca 2016 r., sygn. II SA/Gl 1053/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Łucja Franiczek, Sędziowie Sędzia WSA Piotr Broda (spr.), Sędzia WSA Andrzej Matan, Protokolant specjalista Małgorzata Orman, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 10 marca 2016 r. sprawy ze skargi J. K. na decyzję Okręgowego Inspektora Pracy w K. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie kary pieniężnej za naruszenie przepisów o transporcie drogowym 1. uchyla zaskarżoną decyzję, 2. zasądza od Okręgowego Inspektora Pracy w K. na rzecz skarżącego kwotę 356 (trzysta pięćdziesiąt sześć) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

W dniach od [...] . do [...]. Państwowa Inspekcja Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w K. przeprowadził kontrolę w "A"" właścicielem którego jest J. K..

W oparciu o sporządzony z wykonanych czynności protokół kontrolny pismem z dnia [...]. organ zawiadomił stronę o wszczęciu postępowania w przedmiocie nałożenia kary za stwierdzone naruszenia przepisów o transporcie drogowym.

Decyzją z dnia [...]. nr [...] Inspektor Pracy Państwowej Inspekcji Pracy Okręgowego Inspektoratu Pracy w K. działając na podstawie art. 93 ust.1 w zw. z art.92a ust.1 ustawy z dnia 6 września 2001r. o transporcie drogowym nałożył na J. K. ""A"" B. ul. [...] K., karę pieniężną w kwocie [...]. W uzasadnieniu decyzji organ wskazał, że ponieważ strona nie wniosła żadnych zastrzeżeń do ustaleń zawartych w protokole kontroli uznał za udowodnione opisane w protokole naruszenia przepisów dotyczących przekroczenia maksymalnego czasu prowadzenia pojazdu bez przerwy, skrócenia odpoczynku dziennego, przekroczenia maksymalnego dziennego czasu prowadzenia pojazdu oraz skrócenia czasu tygodniowego odpoczynku. Organ w tabelce opisał na czym polegały poszczególne naruszenia, wskazał podstawę prawną wymierzonej kary oraz jej wysokość.

Odwołanie od powyższej decyzji wniósł J. K. zarzucając organowi naruszenie art. 107 § 3 k.p.a. poprzez niezamieszczenie w decyzji elementów konstytuujących decyzję administracyjną tj. uzasadnienia prawnego z przytoczeniem przepisów będących podstawą zaskarżonego rozstrzygnięcia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00