Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 19 lutego 2016 r., sygn. II SA/Po 1000/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Tomasz Świstak (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Wiesława Batorowicz Sędzia WSA Izabela Paluszyńska Protokolant St. sekretarz sąd. Monika Pancewicz po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 19 lutego 2016 r. sprawy ze skargi M.K. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w L. z dnia [...] 2015r. Nr [...] w przedmiocie odmowy ustalenia warunków zabudowy oddala skargę

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] 2015 r., nr [...] Burmistrz Gminy C. umorzył postępowanie administracyjne w sprawie ustalenia warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na przebudowie i zmianie sposobu użytkowania istniejącego budynku magazynowo-garażowego na stację demontażu pojazdów wycofanych z eksploatacji oraz budowie budynku socjalnego i budowie budynku biurowego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w tym: separatorem, zbiornikiem na ścieki przemysłowe, oczyszczalnią ścieków bytowych o pojemności do 6m3/dobę, na działkach o nr ewid. [...] i [...], obręb N., gmina C..

Odwołanie od powyższej decyzji wniósł inwestor M. K.

Samorządowe Kolegium Odwoławcze w L. decyzją z dnia [...] 2015 r., nr [...] uchyliło powyższą decyzję w całości i przekazało sprawę do ponownego rozpoznania przez organ I instancji.

Burmistrz Gminy C. (dalej: "Burmistrz") decyzją z dnia [...] 2015 r., nr [...]odmówił ustalenia warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na przebudowie i zmianie sposobu użytkowania istniejącego budynku magazynowo-garażowego na stację demontażu pojazdów wycofanych z eksploatacji oraz budowie budynku socjalnego i budowie budynku biurowego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w tym: separatorem, zbiornikiem na ścieki przemysłowe, oczyszczalnią ścieków bytowych o pojemności do 6m3/dobę, na działkach o nr ewid. [...] i [...] , obręb N., gmina C..

W uzasadnieniu decyzji organ wyjaśnił, iż wydanie decyzji o warunkach zabudowy możliwe jest w przypadku łącznego spełnienia warunków określonych w art. 61 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 2015 r. poz. 199 - dalej: "u.p.z.p."). Dalej organ wskazał, iż w celu ustalenia wymagań dla nowej zabudowy i zagospodarowania terenu przeprowadzono analizę funkcji oraz cech zabudowy i zagospodarowania terenu istniejącego w sąsiedztwie planowanej inwestycji. W wyniku tej analizy ustalono, iż na obszarze analizowanym brak jest zabudowy usługowej lub przemysłowej, w sąsiedztwie znajduje się jedynie zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna oraz zagrodowa (budynki mieszkalne oraz budynki gospodarcze), zabudowa ta sytuowana jest wzdłuż drogi powiatowej nr [...] przebiegającej przez N.. Tym samym brak jest podstaw dla ustalenia warunków zabudowy dla planowanej inwestycji na działce objętej wnioskiem. Planowana zabudowa na działce objętej wnioskiem nie kontynuuje istniejącego sąsiedztwa na obszarze analizowanym, tym samym planowana inwestycja nie spełnia przepisu art. 61 ust. 1 pkt 1 u.p.z.p.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00