Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 19 listopada 2015 r., sygn. II SA/Sz 701/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Marzena Iwankiewicz (spr.), Sędziowie Sędzia NSA Stefan Kłosowski, Sędzia NSA Elżbieta Makowska, Protokolant starszy sekretarz sądowy Anita Jałoszyńska, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 19 listopada 2015 r. sprawy ze skargi Spółki A. na decyzję Wojewody Z. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę oddala skargę.

Uzasadnienie

G. Spółka wystąpiła do Staroty S. w dniu 5 czerwca 2014 r. z wnioskiem o pozwolenie na budowę "Elektrowni Wiatrowej nr [...]", nr działki [...], znajdującej się w obr. ew. [...]. Dołączyła do wniosku wymagane załączniki, w tym oświadczenie z dnia 3 czerwca 2014 r. o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane.

Decyzją z dnia [...] wydaną na podstawie art. 104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeksu postępowania administracyjnego (Dz. U.

z 2013 r., poz. 267 ze zm.), zwanej dalej: "K.p.a." oraz art. 28 ust. 1, art. 33 ust. 1,

art. 34 ust. 4, art. 36 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2013 r., poz. 1409), Starosta S. zatwierdził projekt budowlany i udzielił pozwolenia

na budowę elektrowni wiatrowej [...], będącej częścią Farmy Wiatrowej G., zlokalizowanej na działce nr [...].

Odwołanie od powyższej decyzji wniósł P.N. (właściciel działki

nr [...]), podnosząc, że śmigła elektrowni będą znajdować się nad jego nieruchomością, zaś inwestor po otrzymaniu pozwolenia na budowę stwierdził, że nie potrzebuje jakiejkolwiek zgody odwołującego się. P.N. wskazał, że nie ma wiedzy w jakiej odległości elektrownia wiatrowa będzie stała od jego działki. Podnosił, że w przypadku zbyt bliskiej odległości elektrowni wiatrowej, jego działka straci na wartości, a obroty śmigieł mogą powodować straty w uprawach.

Wojewoda Z. pismem z dnia 4 lutego 2015 r. wezwał inwestora w trybie art. 136 K.p.a., do wykazania prawa do dysponowania nieruchomościami na cele budowlane o nr.: [...].

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00