Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Kielcach z dnia 7 października 2015 r., sygn. II SA/Ke 512/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Dorota Chobian (spr.), Sędziowie Sędzia WSA Renata Detka, Sędzia WSA Beata Ziomek, Protokolant Starszy sekretarz sądowy Katarzyna Tuz-Stando, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 7 października 2015r. sprawy ze skargi Przedsiębiorstwa [...] na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] znak: [...] w przedmiocie odmowy uznania rekultywacji gruntu za zakończoną oddala skargę.

Uzasadnienie

Samorządowe Kolegium Odwoławcze decyzją z [...], znak: [...], po rozpatrzeniu odwołania Przedsiębiorstwa [...] z siedzibą w K. od decyzji Starosty z [...], w przedmiocie odmowy uznania za zakończoną rekultywację na działce oznaczonej nr ewidencyjnym [...] o powierzchni 0,22 ha (Etap "C"), położonej w miejscowości Ł., gmina K., powiat k., stanowiącej część złoża "O", na podstawie art.138 § 1 pkt 1 w związku z art. 127 § 2 kpa utrzymało w mocy zaskarżona decyzje.

W uzasadnieniu Kolegium wskazało, że powyższa decyzja organu I instancji została wydana na podstawie art. 22 ust. 1 pkt 4, ust. 2 ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych w związku ze złożonym wnioskiem o uznanie za zakończoną rekultywację na tej działce. Starosta w swojej decyzji podał, że dla terenu poeksploatacyjnego złoża "O" [...] wydał decyzję, którą określił rolny kierunek rekultywacji.

11 lipca 2014 r. zostały przeprowadzone oględziny działki nr [...], które wykazały, że nie została przeprowadzona ma niej żadna rekultywacja, w tym rekultywacja techniczna, biologiczna czy zagospodarowanie właściwe. Na większości powierzchni Etapu A, ujawniono zbiornik wodny powstały z wód opadowych. Powierzchnie Etapu B i C, co zostało stwierdzone na miejscu, stanowi skarpę poeksploatacyjną, której nachylenie przekracza maksymalne nachylenie ustalone w dokumentacji i która jest porośnięta samosiejkami roślinności zielnej. W wyniku przeprowadzonych oględzin organ I instancji dostrzegł, że teren nie nadaje się w żaden sposób do użytkowania, gdyż gruntom nie nadano i nie przywrócono żadnych wartości użytkowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00